Trwa ładowanie...
d40rkfd

Sejm znów odgrodzony barierkami. Brudziński uspokaja "nadmiernie pobudzonych zapowiedzią kolejnej awantury"

Pod osłoną nocy przed Sejmem pojawiły się barierki, a budynku strzeże policja. To zabezpieczenia przed protestem obywateli. Szef MSWiA Joachim Brudziński wydał odpowiednie polecenia, żeby zadbać o bezpieczeństwo Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barierki przed Sejmem, Brudziński ostrzega "nadmiernie pobudzonych"
Barierki przed Sejmem, Brudziński ostrzega "nadmiernie pobudzonych" (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d40rkfd

Protest przed Sejmem zapowiedzieli przedstawiciele Obywateli RP. Pod hasłem "Sejm jest nasz" będą demonstrować razem z opozycją. Zapowiadają pokojowy protest "tam, gdzie władza tego zabrania". "PiS łapie zadyszkę - inicjatywa należy do nas!" - przekonywali. Zapowiedź protestu spowodowała szybką reakcję władz.

Szef MSWiA Joachim Brudziński napisał na Twitterze, że "nadmiernie pobudzonych zapowiedzią kolejnej awantury przez 'demokratów', którzy od trzech lat nie mogą pogodzić się z demokratycznym wyborem Polaków, uspokajam". Dodał, że "policja zawsze zadba o porządek i bezpieczeństwo, wszystkich, obywatela Kasprzaka też".

d40rkfd

Dlatego przed Sejmem pojawiły się barierki. "Wierzymy, że 67. posiedzenie Sejmu przebiegnie bez niepożądanych zdarzeń. Różnice zdań, nawet bardzo poważne, nie powinny prowadzić do skrajnych, niebezpiecznych zachowań. Nie można zapominać, że Parlament jest naszym ogólnonarodowym dobrem. Niezależnie od wszystkiego" - wyjaśnił dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

Barierki przed Sejmem. "Jak za czasów PRL"

Wcześniej wielka akcja ustawiania barierek odbyła się między innymi 5 grudnia 2017 roku. Wtedy odbyło się orędzie prezydenta Andrzeja Dudy przed Zgromadzeniem Narodowym. - Ta władza jest sparaliżowana strachem przed obywatelami - mówił Wirtualnej Polsce Marcin Kierwiński z PO, oceniając decyzję władz o odgrodzeniu parlamentu.

Poseł Kierwiński zauważył, że nie nie jest to pierwsza taka sytuacja. - Przypomnijmy sobie te słynne miesięcznice, kiedy Jarosław Kaczyński każe na cały dzień wygrodzić szpaler, żeby spokojnie wygłosić swój seans nienawiści - stwierdził polityk opozycji.

d40rkfd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Burze i ulewy nad Polską. Wiem, kiedy powrócą upały

d40rkfd

Podziel się opinią

Share
d40rkfd
d40rkfd
Więcej tematów