Trwa ładowanie...
d43u77f

Sadurska nie jest już szefową KPRP. Zastąpiła ją Halina Szymańska

Na ceremonii w Kancelarii Prezydenta potwierdzono nieoficjalne informacje. Małgorzatę Sadurską na stanowisku szefowej KPRP zastępuje Halina Szymańska, dotychczasowa wiceszefowa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak stwierdził prezydent Andrzej Duda, ma nadzieję, że Szymańska utrzyma poziom, który prezentowała Sadurska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sadurska nie jest już szefową KPRP. Zastąpiła ją Halina Szymańska
(PAP, Fot: Rafał Guz)
d43u77f

Głos zabrał prezydent Andrzej Duda. Podziękował Sadurskiej za dwa lata pracy. - Życzę wszystkiego najlepszego, wszelkiego powodzenia. Jestem przekonany że jeszcze wielkie zadania przed panią - mówił.

Następnie zwrócił się do Szymańskiej. Podziękował jej za przyjęcie propozycji pracy, w której "nie zawsze jest miło". Zwrócił też uwagę na doświadczenie zawodowe nowej szefowej KPRP.

To nie jest tylko funkcja, ale przede wszystkim służba Rzeczpospolitej - dodał.

d43u77f

Na koniec podziękował Pawłowi Musze, który ma mu pomóc w organizacji referendum konsultacyjnego ws. zmian w Konstytucji, i Wojciechowi Kolarskiemu, który zajmie się obchodami stulecia odzyskania niepodległości, za przyjęcie nowych obowiązków.

Co teraz z Sadurską?

Politycy PiS długo nie chcieli odnieść się do doniesień medialnych, według których Sadurska ma zostać wiceszefową PZU. - Będę komentował fakt, a nie plotki - powiedział europoseł Ryszard Czarnecki.

O kandydaturze Sadurskiej na wiceszefa PZU poinformował natomiast Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Pojawiły się też informacje, że z objęciem przez Sadurską stanowiska w PZU ma coś wspólnego o. Tadeusz Rydzyk. Była już szefowa KPRP może też liczyć na sporą podwyżkę.

d43u77f

Podziel się opinią

Share
d43u77f
d43u77f
Więcej tematów