Trwa ładowanie...

Kadrowa rewolucja u Andrzeja Dudy? "SE": Odchodzi szefowa kancelarii Małgorzata Sadurska

Wygląda na to, że prezydent Andrzej Duda poważnie przebudowuje swoje najbliższe otoczenie. Po wymianie szefa gabinetu i rzecznika prasowego, teraz czas na zmianę szefa Kancelarii Prezydenta. Małgorzata Sadurska w czwartek zrezygnowała ze stanowiska - informuje "Super Express". Ma dostać posadę w państwowej spółce.

Share
Kadrowa rewolucja u Andrzeja Dudy? "SE": Odchodzi szefowa kancelarii Małgorzata SadurskaŹródło: KPRP, fot: KPRP
d55xfei

Małgorzata Sadurska ma odejść z Kancelarii Prezydenta do zarządu którejś z państwowych firm - informuje "Super Express". Według informatora gazety Sadurska miała złożyć dymisję w czwartek, a formalnie ma odejść na początku tygodnia. Jak zauważa tabloid, to będzie skok finansowy, bo urzędnik wysokiego szczebla może liczyć na kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, a w zarządzie któregoś z państwowych czempionów Sadurska będzie zarabiała kilkadziesiąt tysięcy..

Wszyscy ludzie prezydenta Dudy

Zmiany to nie tylko wynik personalnych tarć w kancelarii, ale też nieubłaganie płynącego czasu. - W siedzibie prezydenta coraz bardziej myśli się o starciu z Donaldem Tuskiem w wyborach prezydenckich w 2020 r. Żeby wygrać wybory, prezydent potrzebuje silniejszego zaplecza - wyjaśnia rozmówca "SE. Tabloidowi nie udało się uzyskać komentarza Kancelarii, rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński nie odpowiedział także na naszą prośbę.

d55xfei

Układy personalne w Kancelarii Prezydenta RP analizowaliśmy w WP kilka tygodni temu, kiedy do dymisji podał się Marek Magierowski. Jak pisaliśmy, Kancelaria Prezydenta RP to wyjątkowe miejsce na mapie polskiej polityki. Teoretycznie wszyscy powinni grać na szefa, czyli obecnie Andrzeja Dudę. Z drugiej strony pole do gry jest niewielkie, bo prezydent ma znikome kompetencje. I to pomimo, że jest wybierany w wyborach powszechnych, które emocjonują wyborców bardziej niż znacznie istotniejsze wybory parlamentarne. Stąd oczekiwania społeczeństwa są duże, to tzw. nadmierna legitymizacja.

źródło: "Super Express"

d55xfei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d55xfei
d55xfei
Więcej tematów