Trwa ładowanie...

Nieoficjalnie: jest nowa szefowa Kancelarii Prezydenta - Halina Szymańska

Małgorzatę Sadurską na stanowisku szefowej Kancelarii Prezydenta ma zastąpić Halina Szymańska - wynika z nieoficjalnych informacji. Jej powołanie nastąpi w poniedziałek. Nie wiadomo jeszcze, czy poprzednia szefowa KPRP otrzyma posadę w państwowej spółce PZU.

Share
Nieoficjalnie: jest nowa szefowa Kancelarii Prezydenta - Halina Szymańska
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
dg3paw6

Szymańska, która ma zostać nową szefową KPRP, dotychczas była wiceprezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jest członkiem klubu PiS. Z samorządami związana była od 1998 r. Obecnie jest radną sejmiku woj. zachodniopomorskiego.

Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii oraz higieny i epidemiologii. Ukończyła studia na Akademii Rolniczej we Wrocławiu na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i podyplomowe studia z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim.

dg3paw6

Była kierownikiem laboratorium Lecznicy Specjalistycznej w Łobzie, dyrektorem Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie, burmistrzem Łobza, a także starostą powiatu łobeskiego.

W latach 2006-2008 kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Szczecinie. Pracowała też jako audytor w Urzędzie Miejskim w Stargardzie. W ramach działalności gospodarczej obsługiwała w tym zakresie samorządy gminne i powiatowe.

Przypomnijmy, że Sadurska zrezygnowała ze stanowiska szefowej KPRP 12 czerwca. Jak potwierdził w poniedziałek rzecznik Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński, dzisiaj o 13:30 odbędzie się ceremonia odwołania szefowej KPRP i powołania nowego szefa.

Co dalej z Sadurską?

O przejściu Sadurskiej z Kancelarii Prezydenta do PZU najpierw informowały media. Długo politycy PiS nie chcieli odnieść się do tych doniesień. - Będę komentował fakt, a nie plotki - powiedział europoseł Ryszard Czarnecki.

- Od poniedziałku Małgorzata Sadurska nie będzie szefową Kancelarii Prezydenta. Prezydent przyjął jej rezygnację – ogłosił Łapiński.
O kandydaturze Sadurskiej na wiceszefa PZU poinformował natomiast Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Ile zarobi Sadurska, jeśli wejdzie do zarządu państwowej spółki?

Źródło: PAP/WP

dg3paw6

Podziel się opinią

Share
dg3paw6
dg3paw6
Więcej tematów