Trwa ładowanie...
błażej spychalski

Rzecznik prezydenta w akcji. Zaskakujące słowa Błażeja Spychalskiego

"Czy dzisiejsza opozycja spod znaku jedynego Donalda, który ma wystarczyć, czy sławnego bigosu może zaproponować coś lepszego?" - pyta w mediach społecznościowych nowy rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. Wpis zaskoczył internautów i politycznych konkurentów.

Share
Rzecznik prezydenta w akcji. Zaskakujące słowa Błażeja Spychalskiego
Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d2q4lri

Wizyta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych wzbudziła wiele komentarzy. Politycy i publicyści komentują zapowiedź budowy "Fortu Trump" (czyli bazy wojsk USA) w Polsce, planowane wydatki na ten cel czy zdjęcie, na którym prezydent Polski stoi, a przywódca USA siedzi podczas podpisywania umowy.

Opozycja - jak można było oczekiwać - nie szczędzi słów krytyki pod adresem Andrzeja Dudy. - To był bardziej żart ze strony prezydenta niż poważna propozycja - mówił były premier Leszek Miller w programie "Tłit" o nazwie "Fort Trump". Były szef MON Tomasz Siemoniak, nawiązując do burzy wokół zdjęcia, ocenił, że to "fatalna sytuacja", a Grzegorz Schetyna mówił o kolejnym polityku PiS, który "postawił Polskę w roli klienta, a nie partnera".

Opinie ze strony opozycji musiały zaboleć Błażeja Spychalskiego, nowego współpracownika głowy państwa. Rzecznik prezydenta dał temu wyraz na Twitterze.

"Czy dzisiejsza opozycja spod znaku jedynego Donalda, który ma wystarczyć, czy sławnego bigosu może zaproponować coś lepszego? Andrzej Duda szuka na świecie przyjaciół RP, a nie dąży do konfrontacji z USA, tak jak chcieliby tego politycy opozycji" - napisał Spychalski..

d2q4lri

Jego słowa natychmiast spotkały się z reakcją internautów. Są głosy poparcia, ale padły też pytania, o to, czy, Spychalski, pisząc o "Donaldzie" i "bigosie" występuje jako przedstawiciel Andrzeja Dudy.

"To jest wpis rzecznika prezydenta RP, czy internetowego harcownika?" - pyta użytkownik Twittera. "Niech Pan to wykasuje. Przecież to dziecinada jakaś" - radzi inny.

"Z Tomaszowa Maz. do Pałacu"

Spychalski w 2010 r. był szefem sztabu kampanii samorządowej PiS w województwie łódzkim. Później odpowiadał za kampanię Andrzeja Dudy w tym regionie.

d2q4lri

Ostatnio był prezesem w Zakładzie Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim. Na Facebooku przedstawiał się także jako "prezes zarządu Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej", ale po poinformowaniu, że będzie rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy konto zawiesił. Użytkownicy Twittera zaczęli wyciągać jego stare wpisy, m.in. post, w którym "lustrował" rodziny znanych dziennikarzy.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

d2q4lri

Podziel się opinią

Share
d2q4lri
d2q4lri
Więcej tematów