Trwa ładowanie...

Roman Giertych w akcji. Dosadna riposta na wypowiedź nowego rzecznika Andrzeja Dudy

Błażej Spychelski, nowy rzecznik Andrzeja Dudy, ocenił jego prezydenturę jako "wybitną". Wypowiedź spotkała się ze zdecydowaną reakcją byłego wicepremiera Romana Giertycha.

Share
Roman Giertych w akcji. Dosadna riposta na wypowiedź nowego rzecznika Andrzeja Dudy
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d31qphc

Słowa Spychelskiego padły na antenie TVN24. - Ta prezydentura jest bardzo dobrą prezydenturą. Jedną z dwóch po 1989 roku, którą uważam za wybitną. Pierwsza to prezydentura prof. Lecha Kaczyńskiego, druga to właśnie prezydentura Andrzeja Dudy. Nie dostrzegam tu żadnych słabych stron - mówił nowy rzecznik prezydenta.

Spychelski podkreślał, że prezydentura Andrzeja Dudy jest bardzo aktywna. - Ma świetny kontakt z Polakami. Mówi bardzo jasno o skomplikowanych rzeczach - wyjaśnił.

Giertych skomentował jego wypowiedź na Twitterze. Wpis był krótki, ale dosadny. "A poseł Pawłowicz to dama" - czytamy.

Błażej Spychalski został powołany przez prezydenta na funkcję sekretarza stanu 7 września. Jednocześnie z Pałacem Prezydenckim pożegnał się dotychczasowy rzecznik Andrzeja Dudy, Krzysztof Łapiński.

d31qphc

- Krzysztof Łapiński złożył rezygnację w poniedziałek, we wtorek był telefon od prezydenta, w środę się spotkaliśmy, umówiliśmy na pewne rzeczy. W czwartek musiałem takie swoje prywatne sprawy pozamykać i w piątek nominacja. Prezydentowi się nie odmawia - relacjonował Spychalski w TVN24.

Błażej Spychalski w 2010 r. był szefem sztabu kampanii samorządowej PiS w województwie łódzkim. Później odpowiadał za kampanię Andrzeja Dudy w regionie.
Ostatnio był prezesem w Zakładzie Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zdzisław Krasnodębski: teza o jednowładztwie Kaczyńskiego jest szalona, nikt nie mówi o jego następcy

d31qphc

Podziel się opinią

Share
d31qphc
d31qphc
Więcej tematów