Trwa ładowanie...

Rzecznik Episkopatu o słowach abp Wojciecha Polaka. "W sprawie uchodźców prymas przypomina naukę płynącą z Ewangelii"

Wywiad prymasa Polski w "Tygodniku Powszechnym" wywołał duże poruszenie. Abp Wojciech Polak stwierdził w nim, że każdy ksiądz z jego diecezji, który pójdzie na manifestację przeciwko uchodźcom zostanie ukarany. Konferencja Episkopatu Polski wydała w tej sprawie specjalny komunikat.

Rzecznik Episkopatu o słowach abp Wojciecha Polaka. "W sprawie uchodźców prymas przypomina naukę płynącą z Ewangelii"Źródło: PAP, fot: Waldemar Deska
d12trha
d12trha

W opublikowanym komunikacie rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik stwierdza, że prymas Polski abp Wojciech Polak przypomina naukę płynącą z Ewangelii, na co wielokrotnie zwracał uwagę papież Franciszek. Jednocześnie zaznaczył, że chodzi o pomoc odpowiedzialną.

- Każdy chrześcijanin wezwany jest do udzielania pomocy – w miarę swoich możliwości – tym, którzy są w jakikolwiek sposób prześladowani i potrzebujący – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik episkopatu podkreśla, że prymas Polski mówił w wywiadzie, iż "nie chodzi o zwyczajne otwarcie granic bez żadnej kontroli, ale mądrą, systemową pomoc, którą możemy i powinniśmy dać, i która nie będzie dla nas żadnym zagrożeniem".

Zobacz też: Episkopat Polski zabrał głos ws. zakazu handlu w niedzielę. Biskupi podkreślają, że proponowana ustawa "bierze w obronę około 1,3 mln osób".

Rzecznik komentuje słowa na temat "gorszego sortu"

Abp Wojciech Polak powiedział w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" odpowiedział na pytanie, czy katolik może powiedzieć o kimś "mordy zdradzieckie", "gorszy sort". Było to nawiązanie do słów Jarosław Kaczyńskiego z grudnia 2015 r. o gorszym sorcie. Prezes PiS w ten sposób skomentował działania opozycji ws. sporu o Trybunał Konstytucyjny oraz słów z lipca tego roku, jakie padły podczas burzliwych wydarzeń w Sejmie. Prymas odparł, że żaden człowiek nie ma prawa poniżać drugiego człowieka.

d12trha

Takiego samego zdania jest też rzecznik episkopatu, który podkreślił, że niedopuszczalna jest pogarda okazywana komukolwiek, a z nią mamy często do czynienia w przypadku hejtu obecnego w internecie. Hejt uderza w człowieka, rani go i poniża, a tego w żadnym wypadku nie akceptuje Kościół katolick

d12trha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12trha
Więcej tematów