Trwa ładowanie...

Róża Thun w Polsce 2050? "Nie rozmawiałam z Szymonem Hołownią"

- W PO nie bardzo jest platforma do rozmowy - przyznaje Róża Thun po rezygnacji z członkostwa w partii. W telewizyjnym wywiadzie europosłanka poinformowała o swoich planach na przyszłość.

Share
Róża Thun w Polsce 2050? "Nie rozmawiałam z Hołownią na ten temat"
Róża Thun w Polsce 2050? "Nie rozmawiałam z Hołownią na ten temat"Źródło: East News, Fot: Marek Lasyk
d2e1968

W poniedziałek rano europosłanka Róża Thun poinformowała o odejściu z Platformy Obywatelskiej. Swoją decyzję przekazała w mediach społecznościowych. - Na ręce przewodniczącego Małopolskiej Platformy Obywatelskiej, pana Aleksandra Miszalskiego, złożyłam rezygnację z członkostwa w partii - oświadczyła.

Powody swojej decyzji Thun przedstawiła w "Faktach po Faktach" w TVN24. - W PO nie bardzo jest platforma do rozmowy. Nie spotkałam się Borysem Budką ani razu od czasu jego wyborów na stanowisko przewodniczącego - podkreśliła.

d2e1968

- Brakowało mi poważnej debaty w temacie Funduszu Odbudowy. Nasze stanowisko powinno być wypracowane od września. Nie było żadnej ogólnej strategii. (...) Między europosłami PO była zgoda, ale żadnych rozmów wśród wszystkich członków nie było - przyznała eurodeputowana.

Według Thun, Platforma Obywatelska niewystarczająco współpracuje z innymi partiami opozycyjnymi. Jako przykład wskazała dyskusję wokół Krajowego Planu Odbudowy. - Lewica poszła na spotkanie z premierem Morawieckim sama. A chodzenie do premiera solo to idiotyczne i skandaliczne zachowanie - oceniła w TVN24.

Prowadząca program Katarzyna Kolenda-Zaleska dopytywała o przyszłe plany i ewentualne przystąpienie do Polski 2050. Europarlamentarzystka zadeklarowała, że "zostaje w polityce". - Nie rozmawiałam z Szymonem Hołownią na ten temat. (...) Wiele partii, w tym Zieloni, proponuje mi teraz współpracę, ale na razie planuję zostać jedynie w Europejskiej Partii Ludowej - zapewniła polityk.

Róża Thun rzuciła legitymacją PO. Borys Budka byłby zawiedziony słowami eksperta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2e1968

Podziel się opinią

Share
d2e1968
d2e1968
Więcej tematów