Trwa ładowanie...

Róża Thun odchodzi z PO. Co przelało czarę goryczy?

W poniedziałek rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej ogłosiła Róża Thun. Europosłanka wyznała, czego brakuje jej w tej partii.

Share
Thun odchodzi z PO. Co przelało czarę goryczy?
Thun odchodzi z PO. Co przelało czarę goryczy?Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d26htj1

Róża Thun podkreśliła w wywiadzie dla portalu Onet, że Polska jest w tej chwili w trudnej sytuacji, wymagającej współpracy w ramach partii. Stwierdziła też, że decyzje w ugrupowaniu powinny być podejmowane wspólnie.

- Dotyczą nie tylko nas teraz, w obecnej sytuacji politycznej w Polsce, ale też, patrząc perspektywicznie, milionów obywateli w Europie i przyszłych pokoleń - powiedziała.

Platforma bez strategii?

Thun przypomniała, że nie zgadzała się z częścią decyzji podejmowanych przez PO. Wymieniła m.in. kontyngent uchodźców w ramach UE oraz sprawy ekologiczne.

d26htj1

Zobacz też: Róża Thun rzuciła legitymacją PO. Borys Budka byłby zawiedziony słowami eksperta

Europosłanka przyznała, że podjęła decyzję o odejściu ze względu na kumulację różnych spraw. Wśród nich wymieniła także niedawne głosowanie nad Funduszem Odbudowy. Platforma zmieniała zdanie w tej sprawie trzykrotnie - najpierw była za, następnie przeciw, aby finalnie wstrzymać się od głosu.

Thun przypominała, że było to głosowanie europejskie. Aby doszło do uruchomienia środków, ratyfikację decyzji w sprawie zasobów własnych UE muszą zatwierdzić wszystkie kraje Wspólnoty.

d26htj1

Róża Thun rezygnuje. Decyzję przekazała na Twitterze

W poniedziałek w mediach społecznościowych europosłanki pojawił się list do wyborców, wyjaśniający powody rezygnacji z członkostwa w PO.

"Nie zgadzam się na to, żeby słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztem projektów mających na celu wsparcie w kryzysie setek milionów obywateli europejskich, w tym oczywiście również polskich. (...) Dziś mam nadzieję, że moja rezygnacja z członkostwa w Platformie Obywatelskiej będzie impulsem do refleksji wewnątrz partii" - napisała.

d26htj1

Źródło: Onet/WP Wiadomości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26htj1

Podziel się opinią

Share
d26htj1
d26htj1
Więcej tematów