Trwa ładowanie...
d2f9r93

Rosyjski polityk Wiaczesław Wołodin chce przeprosin od Polski. Chodzi o słowa Władimira Putina

Przewodniczący Dumy Państowej Rosji nawiązał do wypowiedzi prezydenta, który ambasadora w III Rzeszy Józefa Lipskiego nazwał "bydlakiem i antysemicką świnią". Polityk domaga się przeprosin za rzekomą "współpracę naszego kraju z nazistami".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiaczesław Wołodin domaga się od Polski przeprosin po słowach Władimira Putina
Wiaczesław Wołodin domaga się od Polski przeprosin po słowach Władimira Putina (East News, Fot: Sergey Guneev)
d2f9r93

Władimir Putin podczas spotkania z kierownictwem rosyjskiego MON mówił o negocjacjach, jakie polski dyplomata Józef Lipski prowadził z ówczesnymi władzami III Rzeszy. Chodziło o "wspólne rozwiązanie problemu żydowskiego". Ambasador RP miał "całkowicie zgadzać się w poglądach z Adolfem Hitlerem". Polaka nazwał "bydlakiem i antysemicką świnią".

Kilka godzin później Putin spotkał się z rosyjskimi parlamentarzystami. Jak podaje agencja TASS przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin zażądał od Polski przeprosin za "popieranie polityki Hitlera ws. wysiedlenia Żydów do Afryki". Polityk sugeruje, że nasz kraj współpracował z nazistami w latach 30. XX wieku.

d2f9r93

- Dowiedzieliśmy się wiele o pewnym okresie sprzed 80 lat. Polscy przywódcy przez cały czas próbowali to przemilczeć zamiatając sprawę pod dywan, zrzucając winę na innych i wymyślając różne historie. Uczciwe byłoby przeprosić. Jeśli mają braki w archiwach, możemy im pokazać te dokumenty - podsumował.

Zobacz też: Tusk bezlitośnie o Kaczyńskim: jest autorem największego kłamstwa, które podzieliło wspólnotę

Źródło: tass.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f9r93

Podziel się opinią

Share

d2f9r93

d2f9r93
Więcej tematów