Trwa ładowanie...

Władimir Putin ostro o ambasadorze w III Rzeszy Józefie Lipskim. "Bydlak i antysemicka świnia"

Prezydent Rosji podczas spotkania z kierownictwem rosyjskiego MON mówił o negocjacjach, jakie polski dyplomata prowadził z ówczesnymi władzami III Rzeszy. - Całkowicie zgadzał się z Adolfem Hitlerem ws. rozwiązania problemu żydowskiego - mówił.

Share
Władimir Putin ostro o ambasadorze w III Rzeszy Józefie Lipskim. "Bydlak i antysemicka świnia"
Źródło: East News, fot: Pavel Golovkin
d2btx6j

Władimir Putin spotkał się z kierownictwem rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Podczas zebrania mówił o negocjacjach, jakie Józef Lipski prowadził z ówczesnymi władzami III Rzeszy ws. wspólnego rozwiązania problemu żydowskiego. Polski dyplomata miał obiecać dyktatorowi "wspaniały pomnik w Warszawie za wydalenie Żydów do Afryki" - informuje agencja TASS.

- To bydlak i antysemicka świnia, nie da się tego powiedzieć inaczej - mówił prezydent Rosji. Putin twierdzi, że ambasador RP w III Rzeszy miał "całkowicie zgadzać się z Hitlerem w jego antysemickich poglądach". Powoływał się na dokumenty, które zostały wywiezione do ZSRR po wojnie. Prezydent Rosji miał być "zdumiony sposobem rozwiązania kwestii żydowskiej w Polsce".

Putin stwierdził, że ma wystarczającą ilość materiałów w tej sprawie, aby nikt nie mógł zarzucić oszustwa. To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź prezydenta Rosji w ostatnim czasie. Wcześniej zarzucił Polsce rozbiór Czechosłowacji w 1938 r. - Stawianie ZSRR i hitlerowskich Niemiec na jednej płaszczyźnie jest cynizmem - mówił.

Zobacz też: Tusk bezlitośnie o Kaczyńskim: jest autorem największego kłamstwa, które podzieliło wspólnotę

Źródło: tass.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2btx6j

Podziel się opinią

Share
d2btx6j
d2btx6j
Więcej tematów