Trwa ładowanie...

Rostowski: PiS chce nas wyprowadzić z UE. Polacy jedną z przyczyn Brexitu

- Absolutnie kluczowe jest to, żeby PiS nie wyprowadził Polski z Unii Europejskiej. To, że mają taką intencję, jest ewidentne - stwierdził w "Faktach po Faktach" TVN były wicepremier i minister finansów, Jacek Rostowski.

Share
Rostowski: PiS chce nas wyprowadzić z UE. Polacy jedną z przyczyn Brexitu
Źródło: WP.PL, Fot: WP
drykoe1

Na wstępie Jacek Rostowski ocenił, że politycy PiS zaprzeczają chęci wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej, ponieważ „zdają sobie sprawę, że 85 proc. Polaków chce, aby Polska w niej pozostała”

- To jest ewidentnie ekipa, która nie jest w stanie prowadzić polityki zagranicznej, bo jest rzeczywisty ośrodek władzy na Nowogrodzkiej, który nie jest stosownie przygotowany do prowadzenia tej polityki - stwierdził.

drykoe1

Rostowski przypomniał również, że przyczyną dla której Wielka Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej nie był napływ imigrantów "gdyż żadnych imigrantów nie przyjęła". Zdaniem byłego ministra finansów przyczyną Brexitu był napływ ponad miliona Polaków.

- Kogo Brytyjczycy nie chcą wpuszczać do siebie? Nie muzułmanów, tylko Polaków - podkreślił Rostowski, dodając, że Brytyjczycy zaczynają utrudniać skomplikowaną i tak procedurę zgłaszania pobytu stałego właśnie imigrantom znad Wisły.

- Polska i Wielka Brytania mają najbardziej sprzeczne interesy, jeśli chodzi o Brexit - stwierdził były wicepremier. - Po pierwsze, Wielka Brytania nie chce płacić za swoje zobowiązania w ramach siedmioletniej perspektywy finansowej, na którą się zgodziła. Tutaj Komisja Europejska, walcząc, żeby Wielka Brytania zapłaciła te 50 miliardów funtów, chce zapewnić środki między innymi dla Polski - powiedział.

drykoe1

Podziel się opinią

Share
drykoe1
drykoe1
Więcej tematów