Trwa ładowanie...
sondaż

Rośnie przewaga PiS nad PO. W Sejmie pięć partii

W najnowszym sondażu PiS zyskało 4,5 pkt. proc., a poparcie dla PO spadło o 3 pkt. proc. To najlepszy wynik partii rządzącej od kilku miesięcy. Podium zamyka SLD, którego poparcie się nie zmieniło.

Share
Rośnie przewaga PiS nad PO. W Sejmie pięć partii
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d4lnakm

Według najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu PiS cieszy się poparciem 37,8 proc. Polaków. To o 4,5 pkt. proc. więcej niż w maju. Tak dobrych notowań w sondażach IBRiS-u dla Onetu PiS nie miał od lutego, kiedy to na partię rządzącą chciało swój głos oddać 39,7 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu znalazła się PO, z poparciem 24,6 proc. badanych i w porównaniu z wynikiem z maja partia Grzegorza Schetyny zaliczyła spadek poparcia o 3 pkt. proc.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Na trzecim miejscu znalazło się SLD, na które swój głos chce oddać 9,6 proc. ankietowanych. W porównaniu z majem notowania SLD niemal się nie zmieniły.

Zobacz także: Lubnauer: ta władza sięga do naszych kieszeni

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partię. Kukiz'15 może liczyć na 7,9 proc. poparcia, czyli o 2,7 pkt. proc. więcej niż w maju. Jeśli wybory odbyłyby się w ostatnią niedzielę, próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze PSL z poparciem 5,7 proc. Tutaj notowania ludowców znacząco się nie zmieniły.

Poza Sejmem znalazłaby się Nowoczesna z poparciem 3 proc. oraz Partia Razem i Wolność, na które chce zagłosować trochę ponad 1 proc. badanych.

Sondaż przeprowadzono metodą CATI w dniach 21-22 czerwca na grupie 1100 dorosłych Polaków.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d4lnakm

Podziel się opinią

Share
d4lnakm
d4lnakm
Więcej tematów