Trwa ładowanie...
dn7xv63

Rośnie przewaga PiS nad PO. W Sejmie pięć partii

W najnowszym sondażu PiS zyskało 4,5 pkt. proc., a poparcie dla PO spadło o 3 pkt. proc. To najlepszy wynik partii rządzącej od kilku miesięcy. Podium zamyka SLD, którego poparcie się nie zmieniło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS tak dobrych notowań nie miał od kilku miesięcy
PiS tak dobrych notowań nie miał od kilku miesięcy (PAP, Fot: Paweł Supernak)
dn7xv63

Według najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu PiS cieszy się poparciem 37,8 proc. Polaków. To o 4,5 pkt. proc. więcej niż w maju. Tak dobrych notowań w sondażach IBRiS-u dla Onetu PiS nie miał od lutego, kiedy to na partię rządzącą chciało swój głos oddać 39,7 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu znalazła się PO, z poparciem 24,6 proc. badanych i w porównaniu z wynikiem z maja partia Grzegorza Schetyny zaliczyła spadek poparcia o 3 pkt. proc.

   WP.PL
(WP.PL)

Na trzecim miejscu znalazło się SLD, na które swój głos chce oddać 9,6 proc. ankietowanych. W porównaniu z majem notowania SLD niemal się nie zmieniły.

dn7xv63

Zobacz także: Lubnauer: ta władza sięga do naszych kieszeni

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partię. Kukiz'15 może liczyć na 7,9 proc. poparcia, czyli o 2,7 pkt. proc. więcej niż w maju. Jeśli wybory odbyłyby się w ostatnią niedzielę, próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze PSL z poparciem 5,7 proc. Tutaj notowania ludowców znacząco się nie zmieniły.

Poza Sejmem znalazłaby się Nowoczesna z poparciem 3 proc. oraz Partia Razem i Wolność, na które chce zagłosować trochę ponad 1 proc. badanych.

Sondaż przeprowadzono metodą CATI w dniach 21-22 czerwca na grupie 1100 dorosłych Polaków.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dn7xv63

Podziel się opinią

Share
dn7xv63
dn7xv63
Więcej tematów