Trwa ładowanie...

Rosjanie zaskoczyli Londyn. Brytyjczycy: przechwyciliśmy okręty

Cztery rosyjskie okręty wpłynęły na wody kanału La Manche. Brytyjska marynarka wojenna wysłała natychmiast fregatę HMS Westminster, aby śledzić ruch jednostek z Rosji.

Rosjanie zaskoczyli Londyn. Brytyjczycy: przechwyciliśmy okrętyŹródło: Wikimedia Commons CC0, fot: US Navy
d14ay31
d14ay31

Resort obrony Wielkiej Brytanii poinformował, że rosyjskie jednostki podpłynęły bardzo blisko ich wód terytorialnych.

Brytyjskie media podają, że dwie rosyjskie fregaty i dwie mniejsze jednostki pomocnicze miały zaskoczyć Londyn. "Daily Express" pisze o panice i alarmowym trybie działanie dowództwa brytyjskiej floty na incydent.

Zobacz też: Rosjanie umieścili nową broń na zachodzie kraju

HMS Westminster wyszła z portu w Portsmouth, przechwyciła rosyjskie okręty i płynie w ich pobliżu - informuje gazeta. Rosjanie prawdopodobnie płyną do swoich baz w kraju po zakończeniu zmiany w ramach operacji na Bliskim Wschodzie.

Kolejny incydent

- Kanał La Manche to kluczowy obszar dla obrony naszego terytorium. Monitorowanie ruchu obcych jednostek jest dla nas działaniem priorytetowym - stwierdził kpt. Simon Kelly z HMS Westminster.

Brytyjczycy przypominają, że to już kolejny podobny incydent w ostatnich tygodniach. Rosyjskie okręty Londyn obserwował przy granicy swoich wód terytorialnych na Morzu Północnym przed świętami. W listopadzie rosyjski niszczyciel przepłynął przez kanał La Manche bez wcześniejszego zgłoszenia.

d14ay31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14ay31
Więcej tematów