Trwa ładowanie...
d3ob91l

Rosjanie zaskoczyli Londyn. Brytyjczycy: przechwyciliśmy okręty

Cztery rosyjskie okręty wpłynęły na wody kanału La Manche. Brytyjska marynarka wojenna wysłała natychmiast fregatę HMS Westminster, aby śledzić ruch jednostek z Rosji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
HMS Westminster podczas manewrów "Saxon Warrior 2017" u północnych wybrzeży Szkocji.
HMS Westminster podczas manewrów "Saxon Warrior 2017" u północnych wybrzeży Szkocji. (Wikimedia Commons CC0, Fot: US Navy)
d3ob91l

Resort obrony Wielkiej Brytanii poinformował, że rosyjskie jednostki podpłynęły bardzo blisko ich wód terytorialnych.

Brytyjskie media podają, że dwie rosyjskie fregaty i dwie mniejsze jednostki pomocnicze miały zaskoczyć Londyn. "Daily Express" pisze o panice i alarmowym trybie działanie dowództwa brytyjskiej floty na incydent.

Zobacz też: Rosjanie umieścili nową broń na zachodzie kraju

HMS Westminster wyszła z portu w Portsmouth, przechwyciła rosyjskie okręty i płynie w ich pobliżu - informuje gazeta. Rosjanie prawdopodobnie płyną do swoich baz w kraju po zakończeniu zmiany w ramach operacji na Bliskim Wschodzie.

d3ob91l

Kolejny incydent

- Kanał La Manche to kluczowy obszar dla obrony naszego terytorium. Monitorowanie ruchu obcych jednostek jest dla nas działaniem priorytetowym - stwierdził kpt. Simon Kelly z HMS Westminster.

Brytyjczycy przypominają, że to już kolejny podobny incydent w ostatnich tygodniach. Rosyjskie okręty Londyn obserwował przy granicy swoich wód terytorialnych na Morzu Północnym przed świętami. W listopadzie rosyjski niszczyciel przepłynął przez kanał La Manche bez wcześniejszego zgłoszenia.

d3ob91l

Podziel się opinią

Share

d3ob91l

d3ob91l
Więcej tematów