Trwa ładowanie...

Rosja zbroi anektowany Krym oraz obwód kaliningradzki

Według rządowego dziennika "Rossijskaja Gazieta", do Kerczu na anektowanym Krymie przewożone są rakietowe kompleksy przeciwokrętowe "Bał" – podaje IAR. Dodatkowo Rosja przemieszcza m.in. lądowe pociski balistyczne "Iskander" na terytorium graniczącego z Polską obwodu kaliningradzkiego.

Share
Rosja zbroi anektowany Krym oraz obwód kaliningradzki
Źródło: East News
d22bupw

Rosja zbroi anektowany Krym oraz obwód kaliningradzki

Niedzielne zajście na Morzu Azowskim przyczyniło się do eskalacji konfliktu na linii Ukraina-Rosja. Jak podaje "Rossijskaja Gazieta", rosyjskie władze oprócz działań dyplomatycznych podjęły również bojowe środki ostrożności. Do Kerczu (na anektowanym przez Rosję Krymie) przewożone są rakietowe kompleksy przeciwokrętowe "Bał". Rosyjskie Ministerstwo Obrony zapowiedziało również przerzucenie na Krym systemów obrony powietrznej S-400.

Kompleksy rakietowe "Bał" są wykorzystywane do obrony portów, baz wojskowych i przybrzeżnych wód terytorialnych. Pociski, w które są wyposażone mają zasięg do 260 kilometrów - podaje IAR.

d22bupw

Wcześniej rosyjskie media informowały również o przerzucaniu kompleksów S-400, S-300 i "Iskander" na terytorium graniczącego z Polską obwodu kaliningradzkiego.

Eskalacja Konfliktu na linii Ukraina-Rosja

W niedzielę dwa ukraińskie kutry oraz holownik zostały ostrzelane i zajęte przez rosyjskie siły specjalne na Morzu Azowskim (niedaleko Krymu). Rosja oskarżyła ukraińskie jednostki o naruszenie granicy i wpłynięcie na rosyjskie wody terytorialne. Ukraina domaga się od Rosji uwolnienia swoich marynarzy i zwolnienia okrętów.

Jako „dramatyczną eskalacje napięcia” określa sytuację polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W 10 obwodach na Ukrainie wprowadzono stan wojenny, a działania Rosji zostały „skrytykowane” m.in. przez prezydenta USA, Donalda Trumpa, ONZ, NATO i UE.

d22bupw

Podziel się opinią

Share
d22bupw
d22bupw
Więcej tematów