ycipk-1mxomd

Rosja zbroi anektowany Krym oraz obwód kaliningradzki

Według rządowego dziennika "Rossijskaja Gazieta", do Kerczu na anektowanym Krymie przewożone są rakietowe kompleksy przeciwokrętowe "Bał" – podaje IAR. Dodatkowo Rosja przemieszcza m.in. lądowe pociski balistyczne "Iskander" na terytorium graniczącego z Polską obwodu kaliningradzkiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja zbroi anektowany Krym oraz obwód kaliningradzki
Rosja zbroi anektowany Krym oraz obwód kaliningradzki (East News)
ycipk-1mxomd

Rosja zbroi anektowany Krym oraz obwód kaliningradzki

Niedzielne zajście na Morzu Azowskim przyczyniło się do eskalacji konfliktu na linii Ukraina-Rosja. Jak podaje "Rossijskaja Gazieta", rosyjskie władze oprócz działań dyplomatycznych podjęły również bojowe środki ostrożności. Do Kerczu (na anektowanym przez Rosję Krymie) przewożone są rakietowe kompleksy przeciwokrętowe "Bał". Rosyjskie Ministerstwo Obrony zapowiedziało również przerzucenie na Krym systemów obrony powietrznej S-400.

Kompleksy rakietowe "Bał" są wykorzystywane do obrony portów, baz wojskowych i przybrzeżnych wód terytorialnych. Pociski, w które są wyposażone mają zasięg do 260 kilometrów - podaje IAR.

ycipk-1mxomd

Wcześniej rosyjskie media informowały również o przerzucaniu kompleksów S-400, S-300 i "Iskander" na terytorium graniczącego z Polską obwodu kaliningradzkiego.

Eskalacja Konfliktu na linii Ukraina-Rosja

W niedzielę dwa ukraińskie kutry oraz holownik zostały ostrzelane i zajęte przez rosyjskie siły specjalne na Morzu Azowskim (niedaleko Krymu). Rosja oskarżyła ukraińskie jednostki o naruszenie granicy i wpłynięcie na rosyjskie wody terytorialne. Ukraina domaga się od Rosji uwolnienia swoich marynarzy i zwolnienia okrętów.

Jako „dramatyczną eskalacje napięcia” określa sytuację polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W 10 obwodach na Ukrainie wprowadzono stan wojenny, a działania Rosji zostały „skrytykowane” m.in. przez prezydenta USA, Donalda Trumpa, ONZ, NATO i UE.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1mxomd

ycipk-1mxomd