Trwa ładowanie...

Robert Biedroń skomentował konwencję PO. Nowacka odpowiada: "Po co ten jad?"

Były prezydent Słupska nawiązał do konferencji Platformy Obywatelskiej dotyczącej równości i praw kobiet. Politykę PO w tym zakresie podsumował wpisem, na którym widać pilniczek do paznokci. W stanowczych słowach odpowiedziała mu liderka Inicjatywy Polska.

Robert Biedroń skomentował konwencję PO. Nowacka odpowiada: "Po co ten jad?"Źródło: East News, fot: Jakub Walasek
d2fz1g2
d2fz1g2

Platforma Obywatelska zorganizowała w Warszawie konwencję. Na spotkaniu politycy przekonywali jak ważne są równość i prawa kobiet. Konferencja odbyła się pod hasłem "Kobieta, Polska, Europa". Uczestniczyła w niej również Inicjatywa Polska z Barbarą Nowacką na czele. Zabrakło Katarzyny Lubnauer z Nowoczesnej, która ma żal do Grzegorza Schetyny, że przejął posłów z jej ugrupowania.

Do konwencji w krytycznych słowach odniósł się Robert Biedroń. "Po 18 latach obecności Platformy Obywatelskiej w polskiej polityce dziękujemy za pilniczek dla kobiet. Postępowo!" - napisał na Twitterze. Były prezydent Słupska nawiązał do gadżetu, który PO rozdawała podczas regionalnych spotkań dotyczących praw kobiet. W poprzednich wypowiedziach mocno krytykował ten pomysł, podobnie jak jego sympatycy.

Biedroniowi postanowiła odpowiedzieć Nowacka, która zwróciła się do byłego polityka i jego zwolenników. "Przeczytajcie proszę deklarację i zastanówcie się czy nie warto współpracować w tych sprawach. Też są dla was jasne, prawda? Walczyliśmy, by prawa kobiet weszły do głównego nurtu polityki. Dziś są. Więc po co ten jad? Walczmy wspólnie" - zaapelowała, w załączniku dodając dziesięciopunktowe zobowiązanie.

Zobacz także: Cymański składa zaskakujące życzenia PO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fz1g2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fz1g2
Więcej tematów