Trwa ładowanie...

Robert Bąkiewicz o pieniądzach od rządu. Mówi wprost

Robert Bąkiewicz nie widzi nic kontrowersyjnego w tym, że jego działalność finansowana jest m.in. z funduszy państwowych. - Dzięki nim możemy rozszerzać swoją działalność - stwierdza prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Share
Robert Bąkiewicz
Robert Bąkiewicz Źródło: EASTNEWS, fot: Przemyslaw Wierzchowski/REPORTER
d2fkqrt

W niedzielę w całej Polsce odbywały się protesty prounijne po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Do manifestacji wezwał Donald Tusk. "Milcz, głupi chłopie!" - tak Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego, krzyknęła, kiedy jej słowa zagłuszał jeden z uczestników kontrmanifestacji narodowców zwołanej przez Roberta Bąkiewicza. To zwróciło uwagę na finansowanie jego działalności.

Wirtualna Polska dotarła do wniosku Roberta Bąkiewicza o dofinansowanie budowy Centrum Niepodległości w Warszawie, które kosztować ma 4,5 mln zł, a finanse miałyby pochodzić z nadzorowanego przez rząd Funduszu Patriotycznego.

- Oni by chcieli, żeby organizacje były finansowane przez fundacje Sorosa czy inne - komentował w środę rano w TVP Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Dodał, że organizacje patriotyczne powinny być finansowane przez rząd.

d2fkqrt

- To dobrze, że te pieniądze są, bo dzięki nim możemy rozszerzać swoją działalność - mówił o pieniądzach z rządowych funduszy.

Zobacz też: Dotarliśmy do "dzieci z Michałowa". Utknęły w lesie między Polską a Białorusią

- To fałszywa narracja - tak z kolei odpowiedział lider narodowców na stwierdzenie, że specjalnie zagłuszał wystąpienia uczestniczek Powstania Warszawskiego. Dodał, że jego zdaniem stał się celem ataków, bo "tamta strona przegrała z kimś z ulicy".

d2fkqrt

- Donald Tusk podgrzewa atmosferę - powiedział też Bąkiewicz. - Tusk nie został zrzucony przez Niemców w takim momencie przypadkowo - stwierdził gość programu "Jedziemy" w TVP Info, wskazując na kryzys migracyjny.

- Po niedzielnej manifestacji Tusk jest przegranym. Nawet jeśli było tam 25 tys. osób, to pokazuje, że Donald Tusk nie jest w stanie zmobilizować swojego środowiska - stwierdził Bąkiewicz.

Co z Marszem Niepodległości? Bąkiewicz o zapowiedziach blokady

Robert Bąkiewicz pytany był też w TVP o zapowiedzi opozycji i plany zablokowania Marszu Niepodległości.

- Jesteśmy na to przygotowani. Tak czy inaczej, marsz pójdzie jak co roku i będzie motywował Polaków pod hasłem "Niepodległość nie na sprzedaż" - mówił Robert Bąkiewicz, podkreślając, że jego motywem mają być bieżące wydarzenia związane z relacjami z Unią Europejską.

d2fkqrt

Wanda Traczyk-Stawska dla WP: Zdelegalizować działalność Bąkiewicza

- Jesteśmy już starzy i bezradni, ale ponieważ byłam żołnierzem w powstaniu, mam prawo i obowiązek wołać, że się nie zgadzam na to, co się dzieje - mówiła w poniedziałek w rozmowie z Wirtualną Polską Wanda Traczyk-Stawska. Uczestniczka Powstania Warszawskiego podkreśliła, że według niej działalność Roberta Bąkiewicza powinna zostać "bezwzględnie zdelegalizowana".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2fkqrt

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fkqrt
d2fkqrt
Więcej tematów