Trwa ładowanie...

Protest w Warszawie. Wanda Traczyk-Stawska: Milcz, głupi chłopie

- Milcz, głupi chłopie - zaapelowała do jednego z kontrmanifestantów w Warszawie Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego. Na pl. Zamkowym zebrało się wiele tysięcy osób protestujących w obronie członkostwa w Unii Europejskiej.

Przemawia Wanda Traczyk-Stawska Fot. Andrzej Iwanczuk/ReporterPrzemawia Wanda Traczyk-Stawska Fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter
d31fm86
d31fm86

- Milcz, głupi chłopie - zaczęła swoje wystąpienie w niedzielę na pl. Zamkowym w Warszawie uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska. Od początku manifestacji wystąpienia próbowali zagłuszyć kontrmanifestanci przy użyciu sprzętu nagłośnienia.

- Milcz, milcz, milcz, chamie skończony. Bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała. Jak moi koledzy ginęli. Ja tu po to jestem, aby przemówić w ich imieniu! - mówił Traczyk Stawska.

- Nikt nas nie wyprowadzi z Europy - podkreślała.

Wanda Traczyk-Stawska odpowiedziała kontrmanifestantom. "Milcz, głupi chłopie!"

- Niech nikt się nie dziwi, że zdecydowałem się podnieść alarm - powiedział Donald Tusk do zebranych na początku swojego wystąpienia podczas manifestacji pl. Zamkowym w Warszawie.

d31fm86

- Ten alarm podnoszę razem z wami. Ale nawet, gdybym miał być sam, to będę stał i podnosił ten alarm. Ale nie jestem sam. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że przyjdzie tyle tysięcy ludzi - stwierdził lider PO. - To sprawa naszej przyszłości - mówił do tysięcy zebranych w Warszawie. - Macie prawo i obowiązek krzyczeć: "konstytucja" - apelował Donald Tusk.

Manifestacje w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej pod hasłem "My zostajeMY w UE!" organizowane są nie tylko w Warszawie. Zapowiedzi protestów napłynęły z ponad 100 miejscowości w całej Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d31fm86
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31fm86
Więcej tematów