Trwa ładowanie...
d1isqe5

Relokacja uchodźców. Donald Tusk odkłada projekt zmian na później

Donald Tusk chce zamrozić projekt relokacji uchodźców - informuje RMF FM. Decyzja szefa Rady Europejskiej ma zostać przypieczętowana podczas szczytu przywódców 28 krajów, który ma się odbyć pod koniec tygodnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wkrótce Donald Tusk ma podjąć decyzję
Wkrótce Donald Tusk ma podjąć decyzję (PAP)
d1isqe5

Ostatnio na łamach Wirtualnej Polski pisaliśmy o tym, że Donald Tusk by zażegnać kryzys migracyjny, chce stworzyć "regionalne platformy wysiadkowe". To miejsca gdzie dochodziłoby do oddzielenia uchodźców od migrantów ekonomicznych. O takie rozwiązanie od dawna zabiegał m.in. Viktor Orban.

Jednak wszystko wskazuje na to, że reforma azylowa wraz z mechanizmem rozdziału uchodźców w sytuacjach kryzysowych budzi spore kontrowersje wśród państw członkowskich. Bułgaria, która przewodniczy UE do końca czerwca, złożyła propozycje kompromisu, które okazały się niedopuszczalne dla pozostałych krajów.

Na propozycje Bułgarii nie przystała ani Polska ani Grupa Wyszehradzką. Jak podkreśla RMF FM, Niemcy uznały, że jest on za mało ambitny, a Włochy, że nie rozwiązuje ich problemu. Okazało się, że dotrzymanie czerwcowego terminu, by ukończyć projekt reformy azylowej, jest niemożliwe.

d1isqe5

Jak wynika z informacji radia, według Donalda Tuska kwestia kryzysu migracyjnego wymaga "dodatkowej pracy, by znaleźć równowagę między solidarnością a odpowiedzialnością". Warto jednak podkreślić, że na rezygnację z tego projektu muszą się zgodzić kraje członkowskie - z Niemcami na czele.

Zobacz także: "O czym pan mówi?!". Lisicki zdumiony słowami Żakowskiego o muzułmanach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d1isqe5

Podziel się opinią

Share

d1isqe5

d1isqe5
Więcej tematów