Trwa ładowanie...

Referendum o zmianie konstytucji? "Nie wiem, nie słyszałem"

Najczęściej takich odpowiedzi udzielali Polacy w sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". 60,5 proc. w ogóle nie słyszało o pomyśle ogólnokrajowego referendum.

Share
Referendum o zmianie konstytucji? "Nie wiem, nie słyszałem"
Źródło: Agencja Gazeta
d19hhyh

Z osób, które wiedzą (39,5 proc.) o propozycji referendum nie wszystkie słyszały czego będzie ono dotyczyć. Z sondażu wynika, że w tej grupie co trzecia osoba nie wie, kto je zaproponował oraz nie zna celu referendum.

Inicjatywa Andrzeja Dudy może być frekwencyjną klęską. Tylko 20,1 proc. ankietowanych jest zdecydowanych wziąć w nim udział. Następne 14,3 proc. raczej odda swój głos. Ale 58,2 proc. badanych nie ma zamiaru brać udziału w referendum (w tym 23 proc. raczej nie). Pozostałe 7,4 proc. ankietowanych jeszcze się waha.

d19hhyh

Pytany o to przez "Rzeczpospolitą" prezydencki pełnomocnik ds. referendum Paweł Mucha zapewnia, że z biegiem czasu coraz więcej Polaków będzie wiedziało o referendum.

Zobacz także: Wojna Ziobry z Morawieckim? Lisicki: "Minister ma za słabe karty"

Jednak do zapowiadanego na 11 listopada referendum nie są pozytywnie nastawieni politycy PiS. W ubiegłym roku Jarosław Kaczyński miał zdecydować, że tego dnia się ono nie odbędzie. A marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapewniał, że trwają rozmowy.

d19hhyh

Podziel się opinią

Share
d19hhyh
d19hhyh
Więcej tematów