Trwa ładowanie...

Wolta Suskiego. Jest reakcja PiS po słowach polityka

Rzecznik PiS Rafał Bochenek opublikował w mediach społecznościowych obszerne oświadczenie po wypowiedzi Marka Suskiego, który przekazał, że nie udziela poparcia Maciejowi Wąsikowi w wyborach do europarlamentu. "Wypowiedź jest nieuzasadniona i powiela kłamstwa obecnej koalicji 13 grudnia" - czytamy na platformie X.

Marek Suski usłyszał reprymendę od rzecznika PiSMarek Suski usłyszał reprymendę od rzecznika PiSŹródło: East News, fot: Jacek Slomion/REPORTER
d36rn90
d36rn90

Dodał także, że europarlament to miejsce, w którym znaleźć się powinny osoby szanowane i poważane, a takim ma nie być Maciej Wąsik, bo "spędził niedawno jakiś czas w więzieniu".

Reprymenda od Bochenka

Na wypowiedź posła PiS zareagował rzecznik partii Rafał Bochenek. W opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu czytamy, że wypowiedź Suskiego jest bezpodstawna i "powiela kłamstwa obecnej opozycji 13 grudnia, która posługując się nieczystymi, wręcz nielegalnymi środkami, w politycznym procesie doprowadziła do skazania M. Wąsika na karę pozbawienia wolności".

Bochenek dodał, że pozbawiony mandatu poselskiego Wąsik padł ofiarą politycznych represji, co jest "sprzeczne z zasadami demokratycznego państwa prawa". "Obecność pana posła Macieja Wąsika w PE przyczyni się do zwrócenia uwagi międzynarodowej opinii publicznej na sytuację w Polsce i jawne nadużycia obecnego rządu" - dodał rzecznik PiS.

d36rn90

"Zachowując wobec pana posła Marka Suskiego pełną sympatię i szacunek, dostrzegając jego polityczne doświadczenie, wobec przytoczonych wyżej okoliczności, tę wypowiedź przyjmujemy z tym większym zaskoczeniem" - zakończył Bochenek.

d36rn90
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36rn90
Więcej tematów