Trwa ładowanie...

Rasistowski atak w Lublinie. Jest wyrok dla sprawcy

27-latek z Lublina został skazany na karę ośmiu miesięcy bezwzględnego więzienia za napaść ze względu na religię i pochodzenie. Napastnik ma również zapłacić pokrzywdzonemu tysiąc złotych zadośćuczynienia. Mężczyzna zwyzywał i pobił muzułmanina.

Share
Rasistowski atak w Lublinie. Jest wyrok dla sprawcy
Źródło: 123RF.COM
d24s0pj

Wyrok wydał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Lublinie. Proces dotyczył incydentu z października ubiegłego roku. 27-letni Łukasz M. wraz z kolegami zaczepili uchodźcę z Rosji Arsoeva I., podczas gdy ten robił zakupy w jednym ze sklepów. Będący pod wpływem alkoholu mężczyźni zaczęli wyzywać imigranta, krzycząc m.in. "Allah Akbar, ty k...!". Rosjanin nie zareagował na zaczepki i odjechał na rowerze.

Tego samego dnia Arsoev jednak ponownie natknął się na agresywnych lublinian, którzy ponownie zaczęli go wyzywać. Ostatecznie Łukasz M. uderzył imigranta pięścią w twarz. Arsoev upadł na chodnik, a napastnicy uciekli.

d24s0pj

Po ataku Arsoev trafił do szpitala na badania, jednak jego obrażenia nie okazały się zbyt poważne. Łukasz M. był już karany. Podczas śledztwa nie przyznał się do napaści i odmówił złożenia wyjaśnień. Mężczyźnie groziło do 5 lat za kratami. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Zobacz także: Czarny Piątek pod Sejmem. Marcinek do polityków: jesteście tchórzami

d24s0pj

Podziel się opinią

Share
d24s0pj
d24s0pj
Więcej tematów