Trwa ładowanie...
d2ekv3n

Rafał Bruski

Najnowsze informacje
3.4
(10 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Bydgoszcz

Partie:

PO - Platforma Obywatelska (od 2010 r., Prezydent Bydgoszczy)

d2ekv3n
https://commons.wikimedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Bruski
Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Bruski

Rafał Bruski to polityk, samorządowiec, deklarujący przynależność partyjną do Platformy Obywatelskiej. Od dwóch kadencji jest prezydentem Bydgoszczy i ma zamiar ubiegać się o reelekcję w najbliższych wyborach samorządowych.

Rafał Bruski - wykształcenie

Rafał Bruski przyszedł na świat 1 lipca 1962 r. w Bydgoszczy, w której się wychował, a także uczęszczał do szkoły podstawowej i licealnej. Po zdanej maturze rozpoczął studia w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni, które ukończył, uzyskawszy tytuł zawodowy magistra inżyniera. Oprócz tego Bruski jest także absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (kierunek: finanse i bankowość), a także studiów podyplomowych z zakresu finansów i rachunkowości na tej samej uczelni i studiów podyplomowych z prawa podatkowego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Obecnie urzędujący prezydent Bydgoszczy swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując jako oficer nawigator w Polskich Liniach Oceanicznych, a także jako inspektor kontroli skarbowej w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy. Dodatkowo Bruski przez krótki okres prowadził kancelarię doradztwa podatkowego.

Rafał Bruski - kariera polityczna

Początek kariery politycznej Bruskiego przypada na 2006 r., kiedy to przez niespełna rok pełnił funkcję zastępcy prezydenta Bydgoszczy. Wówczas był on odpowiedzialny m.in. za: strategię i rozwój miasta, a także za pozyskiwanie funduszy unijnych. W 2007 r. Bruski został powołany na wojewodę kujawsko-pomorskiego i funkcję tę sprawował aż do wygrania wyborów na prezydenta Bydgoszczy w 2010 r. Cztery lata później Rafał Bruski ubiegał się o reelekcję i ponownie został wybrany prezydentem Bydgoszczy, a tym samym odniósł kolejny sukces wyborczy. Jak sam zapowiada również w 2018 r. ma zamiar kandydować w wyborach samorządowych z ramienia Platformy Obywatelskiej (PO).

Rafał Bruski - życie prywatne

Prywatnie Bruski jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Jego żona, Alicja, jest technikiem elektroradiologii w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy, córka, Joanna, jest wielokrotną mistrzynią Polski w kajakarstwie, z kolei syn, Tomasz, poszedł w ślady ojca i podobnie jak on ukończył finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Bruski jest miłośnikiem sportu, a w szczególności: turystyki górskiej, brydża sportowego, lekkoatletyki, kajakarstwa i wioślarstwa.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ekv3n
d2ekv3n
d2ekv3n
Więcej tematów
d2ekv3n