Trwa ładowanie...
d3hlrbv

Krystyna Skowrońska

Najnowsze informacje
2.1
(10 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Mielec

Partie:
d3hlrbv
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Krystyna Skowrońska jest wieloletnią posłanką na Sejm RP. Pochodzi z Podkarpacia i należy do partii Platforma Obywatelska. Stara się o mandat do Europarlamentu.

Krystyna Skowrońska – życiorys

Krystyna Skowrońska urodziła się 22 lipca 1954 roku w Mielcu – na zachodzie województwa podkarpackiego. Ukończyła studia magisterskie w rzeszowskiej filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Prawa i Administracji. Od końca lat 70. do początku lat 90. pracowała w bankach spółdzielczych, m.in. w Przecławiu, gdzie obejmowała stanowisko prezesa placówki. W latach 1998–2001 zasiadała w zarządzie powiatu mieleckiego.

Krystyna Skowrońska – poseł na Sejm RP

Krystyna Skowrońska należy do Platformy Obywatelskiej. Z ramienia tej partii w wyborach parlamentarnych 2001 uzyskała swój pierwszy mandat poselski. W 2005 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję. W Sejmie V kadencji została zastępczynią przewodniczącego Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich oraz członkinią Komisji Finansów Publicznych.

Sukces Skowrońska odniosła również w wyborach parlamentarnych 2007, kiedy to po raz trzeci zdobyła wystarczającą liczbę głosów, by zasiadać w ławie sejmowej. Później jeszcze dwukrotnie zgłaszała swoją kandydaturę w wyborach – dostała się do Sejmu zarówno VII, jak i VIII kadencji. Była posłanką nieprzerwanie przez 18 lat.

W Sejmie Krystyna Skowrońska przynależy do:

  • Parlamentarnej Grupy Kobiet,
  • Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci,
  • Parlamentarnego Zespołu ds. Polski Wschodniej,
  • Parlamentarnego Zespołu Karpackiego,
  • Parlamentarnego Zespołu Strażaków,
  • Polsko-Mongolskiej Grupy Parlamentarnej,
  • Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej,
  • Polsko-Tajwańskiego Zespołu Parlamentarnego.

Krystyna Skowrońska – wybory do Parlamentu Europejskiego

Krystyna Skowrońska bezskutecznie ubiegała się o mandat do Europarlamentu w 2014 roku. Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego szef PO Grzegorz Schetyna przyznał jej drugą pozycję (po europośle Czesławie Siekierskim) na liście Koalicji Europejskiej w województwie podkarpackim.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hlrbv
d3hlrbv
d3hlrbv
Więcej tematów
d3hlrbv