Trwa ładowanie...
d26uc4w

Rafał Bochenek u Pawła Lisickiego: premier jest tylko jeden i jest to Beata Szydło

- Premier jest tylko jeden i jest to Beata Szydło - mówił Rafał Bochenek w programie WP rozmowa, gość Pawła Lisickiego. - Jako prezes RM odpowiada za jej politykę, koordynuje działania, nadaje im impuls. Będzie monitorowała te działania, wyciągała wnioski i konsekwencje. Tak, aby ten program był jak najszybciej zrealizowany. My dzisiaj potrzebujemy przyśpieszenia gospodarczego i do tego sprowadzają się nasze działania na najbliższe miesiące - kontynuował R. Bochenek.

Share
d26uc4w

- Żyjemy w określonym otoczeniu prawnym, obowiązują nas przepisy - nie tylko krajowe, ale też unijne - dotyczące deficytu, długu publicznego itd. I realizując jakiekolwiek inwestycje musimy się tego trzymać i tu żadna zmiana nie nastąpi - mówił gość Pawła Lisickiego.

- Te wszystkie zmiany mają na celu nie tylko doprowadzić do wzrostu gospodarki, ale do tego, że będzie się rozwijała, wyjdziemy z pułapki średniego dochodu, czyli ze stagnacji, wręcz zastoju - kontynuował Bochenek.

d26uc4w

Paweł Lisicki poprosił o wymienienie trzech najważniejszych punktów, które dzięki swym kompetencjom będzie mógł zrealizować Mateusz Morawiecki, aby odczuli to zwykli Polacy.

- Kwestia reindustrializacji - wzmocnienia polskich przedsiębiorców, odbudowę polskiego przemysłu m.in. kopalń na Śląsku. Kwestia innowacyjności - wdrożenia nowoczesnych technologii w polskich przedsiębiorstwach, przez co będą mogli przypuścić ekspansję zagranica, będą mogli być bardziej konkurencyjni na rynku krajowym w zderzeniu z przedsiębiorcami z zagranicy. Uruchomienie tzw. trade office'ów - agencje przy ambasadach zagranica, które będą przyczyniały się do promowania polskich przedsiębiorców. Ułatwienia dla przedsiębiorców - już w najbliższych tygodniach zostaną przez wicepremiera zaprezentowane. One są na etapie konsultacji międzyresortowych. Mają ułatwić prowadzenie działalności, uprościć system podatkowy. I będzie również konstytucja dla biznesu - nowa ustawa o swobodzie działalności gospodarczej - wymieniła Rafał Bochenek.

d26uc4w

Podziel się opinią

Share
d26uc4w
d26uc4w
Więcej tematów