Trwa ładowanie...
d4blm9b

Rada Europy z alertem ws. działań prokuratury. Chodzi tekst Katarzyny Włodkowskiej

Katarzyna Włodkowska pisała w styczniu 2020 roku o zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W sprawie jej reportażu, na początku lutego, prokuratura w Gdańsku wszczęła postępowanie wyjaśniające. Teraz na platformie Rady Europy został opublikowany alert w sprawie śledztwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rada Europy wydała alert ws. śledztwa prokuratury dotyczącego reportażu o Stefanie W. Na zdjęciu autorka tekstu: Katarzyna Włodkowska.
Rada Europy wydała alert ws. śledztwa prokuratury dotyczącego reportażu o Stefanie W. Na zdjęciu autorka tekstu: Katarzyna Włodkowska. (Agencja Gazeta, Fot: Mateusz Skwarczek)
d4blm9b

Alerty Rady Europy publikowane są, gdy zagrożone jest bezpieczeństwo mediów lub dziennikarzy w jednym z państw członkowskich.

Katarzyna Włodkowska. Śledztwo prokuratury po reportażu

W styczniu bieżącego roku Katarzyna Włodkowska na łamach "Dużego Formatu" opublikowała reportaż o Stefanie W. zabójcy Pawła Adamowicza. W tekście znalazły się informacje z prywatnego śledztwa dziennikarki. Dotyczyły m.in. kalkulacji W. odnośnie wcześniejszego wyjścia z więzienia, określania siebie samego jako "przeciwnika Platformy Obywatelskiej" czy też nieznanych wcześniej faktów z prowadzonych przez policję działań.

Artykułem zainteresowała się prokuratura w Gdańsku, która wszczęła śledztwo w sprawie "rozpowszechniania wiadomości z postępowania przygotowawczego". O postępowaniu na Twitterze poinformowała sama zainteresowana.

d4blm9b

Czytaj też: Zabójstwo Pawła Adamowicza. Psychiatra o Stefanie W.: wiedział, co robi

Zobacz też: Złożyła prośbę do Mariana Banasia o kolejną kontrolę. Joanna Scheuring-Wielgus ujawnia treść odpowiedzi

Katarzyna Włodkowska. Rada Europy publikuje alert ws. śledztwa

Jak informuje portal "Wirtualne Media", w środę 19 lutego sprawie zaczęła przyglądać się Rada Europy. Na swojej stronie zamieściła alert w sprawie Katarzyny Włodkowskiej.

d4blm9b

Sprawa zostanie teraz przekazana do Komitetu Ministrów i Komisarz Praw Człowieka, a następnie - w trakcie posiedzenia - do jego treści odniosą się kraje członkowskie. Polska również będzie proszona o głos w tej sprawie śledztwa prokuratury przeciwko Katarzynie Włodkowskiej.

"Po fali niesamowitego wsparcia, przyszło najbardziej nieoczekiwane. Na platformie Rady Europy został opublikowany alert w sprawie śledztwa, wszczętego w mojej sprawie po tekstach o zabójcy Pawła Adamowicza. Dziękuję" - napisała Włodkowska na Twitterze.

d4blm9b

Katarzyna Włodkowska: To nie jest "zwykła procedura"

Katarzyna Włodkowska w komentarzy dla "Wirtualnych Mediów" podkreśliła, że postępowanie prokuratury okręgowej w Gdańsku nie jest "zwykłą procedurą". Argumentuje to casusem materiałów TVP Info dotyczących "wydziale nienawiści" w inowrocławskim urzędzie. Tam materiały dziennikarskie miały pochodzić właśnie ze śledztwa gdańskiej "okręgówki".

Dziennikarka przypomina, że w tamtym przypadku podjęto działania z art. 266 p. 2 kodeksu karnego ("Funkcjonariusz publiczny, który ujawnia...) - innymi słowy, prokuratura szuka informatora w swoich szeregach. Katarzyna Włodkowska będzie odpowiadać z art. 241 kk ("Kto bez zezwolenia rozpowszechnia...") - oznacza to, że prokuratura szuka informatorów dziennikarki.

Źródło: Wirtualne Media

Czytaj też: Zabójstwo Pawła Adamowicza. Ponowna opinia o zdrowiu Stefana W. Poprzedni biegli popełnili błędy?

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4blm9b

Podziel się opinią

Share
d4blm9b
d4blm9b
Więcej tematów