Trwa ładowanie...
rabka-zdrój

Rabka-Zdrój: pożar zabytkowej willi "Pod Aniołem". 3 osoby ranne, 12 osób bez dachu nad głową

Wybuch butli z gazem w jednym z mieszkań w drewnianej willi w Rabce-Zdrój był przyczyną groźnego pożaru. Trzy osoby zostały ranne. Górna kondygnacja budynku, na której znajdowały się mieszkania, nie nadaje się do użytku.

Share
Rabka-Zdrój: pożar zabytkowej willi "Pod Aniołem". 3 osoby ranne, 12 osób bez dachu nad głową
Źródło: East News, fot: Michal Adamowski/REPORTER
d1hosmn

Około godz. 12 mieszkańcy ul. Parkowej w Rabce usłyszeli odgłos wybuchu. Z okien willi "Pod Aniołem" wyleciały szyby. Wkrótce pojawiły się płomienie, które szybko opanowały całe piętro budynku - informuje rmf24.pl.

Wezwano straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Strażakom udało się ewakuowac wszystkich mieszkańców. Niestety, 3 osoby zostały ranne.

Najciężej ranny, jak informuje portal tp24.pl, został mężczyzna, w którego mieszkaniu wybuchła butla z gazem. Ma poparzone drogi oddechowe. Do szpitala zabrał go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Drugiego poparzonego mężczyznę przewieziono do szpitala karetką. Trzecia ranna osoba to kobieta - ma zwichniętą rękę.

Z ogniem walczyło 13 zastępów straży pożarnej. Niestety, budynek został poważnie uszkodzony - część willi trzeba będzie rozebrać. Bez dachu nad głową pozostało 12 osób. - Najbliższą noc poszkodowani spędzą w pensjonacie. Zorganizujemy dla tych państwa lokale zastępcze - zapewniła tp24.pl burmistrz Ewa Przybyło.

W zabytkowej willi "Pod Aniołem" na parterze mieściła się galeria sztuki oraz siedziby kilku stowarzyszeń. Na piętrze znajdowało się pięć mieszkań socjalnych.

Źródło: rmf24.pl, tp24.pl

d1hosmn

Podziel się opinią

Share
d1hosmn
d1hosmn
Więcej tematów