Trwa ładowanie...
d2ezdch

Putin w Jugosławii, jedzie do Kosowa

Rzecznik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina poinformował w niedzielę, że rosyjski przywódca, który przebywa w Jugosławii, uda się tego dnia do Kosowa.

d2ezdch
d2ezdch

Putin rozpoczął wizytę w Belgradzie w sobotę, od spotkania z prezydentem Jugosławii Vojislavem Kosztunicą. W niedzielę obaj prezydenci rozmawiali o sytuacji w Macedonii i Kosowie. Putin i Kosztunica oświadczyli w Belgradzie, że Kosowo jest głównym źródłem niestabilności politycznej na Bałkanach. Politycy zaapelowali do międzynarodowej społeczności o wspólną pracę nad rozbrojeniem albańskich terrorystów.

Władimir Putin, pierwszy rosyjski prezydent, który odwiedził post-komunistyczną Jugosławię, powiedział, że Rosja gotowa jest zaoferować Jugosławii swoją pomoc. Podkreślił, że stabilizacja w regionie jest poważnie zagrożona przede wszystkim przez religijnych ekstremistów i nietolerancję, a ich przyczyna tkwi w Kosowie.

W Prisztinie Putin ma spotkać się z żołnierzami stacjonującego w administrowanej przez ONZ prowincji jugosłowiańskiej rosyjskiego kontyngentu.

Według agencji Itar-Tass, wizyta Putina w Jugosławii pozwoli na dalszy rozwój dialogu politycznego. Rosja tradycyjnie bliska prawosławnej Serbii utrzymywała z Belgradem bliskie stosunki nawet w czasie 10-letniej izolacji Jugosławii.

Do Belgradu rosyjski prezydent przybył ze stolicy Słowenii Lublany, gdzie spotkał się po raz pierwszy z prezydentem USA Georgem Bushem. (reb)

d2ezdch
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ezdch
Więcej tematów