Trwa ładowanie...

Prokuratura bada wpis profesora z Wrocławia ws. traktowania ukraińskich jeńców

Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego opublikował na Facebooku film przedstawiający poniżające traktowanie ukraińskich jeńców i dodał komentarz: "banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło". Sprawą zajęła się prokuratura.

Share
Prokuratura bada wpis profesora z Wrocławia ws. traktowania ukraińskich jeńców
Źródło: facebook.com/Rosyjska.5.kolumna.w.Polsce
d1seb57

Na swoim profilu na Facebooku, dr hab. Bogusław P., profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, dodał wpis, w którym umieścił 20-minutowy film przedstawiający poniżające traktowanie jeńców ukraińskich, którzy dostali się w ręce separatystów. We wpisie pojawił się także komentarz profesora:

"Banderowskie ścierwa dostają łomot aż miło! I jak tu nie kochać 'Ruskich'…?"

Pracownik naukowy dodał pod postem komentarz, który był zachowany w podobnej retoryce:

d1seb57

"Z tym motłochem, niestety, tak trzeba postępować. Tylko to może ich powstrzymać. Nic innego – tylko siła i łomot. Moim zdaniem, ciągle za mało tej banderowskiej hołoty leży tam w błocie. Im więcej ich tam będzie, tym większe szanse na normalność".

Sprawa wpisu profesora dotarła do władz Uniwersytetu. – Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego podjął decyzję o skierowaniu tej sprawy do Rzecznika Dyscyplinarnego uczelni, który po rozpatrzeniu może przekazać ją do Komisji Dyscyplinarnej UWr. Rektor zadecydował także o równoległym złożeniu zawiadomienia do prokuratury – mówi dla Wirtualnej Polski dr Jacek Przygodzki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego.

Sprawę bada prokuratura

Rzeczniczka wrocławskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Klaus poinformowała, że czynności sprawdzające w tej sprawie prokuratura podjęła z urzędu.

d1seb57

- Nie mogliśmy nie zareagować, gdy dowiedzieliśmy się o tych wpisach. Postępowanie prowadzone jest w związku z art. 256 i 257 Kodeksu karnego. Chodzi o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych lub o znieważenie grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej - powiedziała prokurator.

Dodała, że za pierwsze z przestępstw grozi do dwóch lat więzienia, a za drugie do trzech.

Opublikowany przez Bogusława P. film trwa 20-minut. Nagranie ukazuje sceny znęcania się separatystów oraz ludności cywilnej nad ukraińskimi jeńcami. W filmie znajdują się również drastyczne ujęcia przedstawiające porozrzucane w błocie ciała ukraińskich żołnierzy.

Post z filmem i komentarzami zniknął z profilu profesora. Dr hab. Bogusław P. jest pracownikiem Zakładu Filozofii Nowożytnej w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego.

d1seb57

Z prof. P. nie udało nam się skontaktować.

Zobacz również: Prorosyjscy separatyści oskarżają ukraińską armię

d1seb57

Podziel się opinią

Share
d1seb57
d1seb57
Więcej tematów