Trwa ładowanie...

Prokurator przeniesiony. Oburzone środowisko protestuje przeciw decyzji Prokuratora Krajowego

Środowisko prokuratorów coraz głośniej wyraża niezadowolenie z decyzji szefa Prokuratury Krajowej Bogdana Święczkowskiego w sprawie przeniesienia prokuratora Mariusza Krasonia. Jak informuje rmf24.pl, śledczy z prokuratury regionalnej w Krakowie ma zostać przeniesiony do prokuratury rejonowej we Wrocławiu.

Prokurator przeniesiony. Oburzone środowisko protestuje przeciw decyzji Prokuratora KrajowegoŹródło: East News, fot: Mateusz Jagielski/East News
d323qo8

Decyzja o zmianie miejsca pracy prokuratora Mariusza Krasonia ma być swego rodzaju karą za jego niezależność – podaje rmf24.pl. Sprzeciw wobec tej decyzji wyraża środowisko prokuratury, eksperci i komentatorzy.

Portal podaje, że prokuratorzy podkreślają zaangażowanie Mariusza Krasonia w przygotowanie uchwały potwierdzającej, że śledczy podlegają pozasłużbowym naciskom ze strony przełożonych.

Stowarzyszenie prokuratorów "Lex Super Omnia" opublikowało list otwarty do Prokuratora Krajowego, zarzucając mu przekraczanie prawa. Rmf24.pl publikuje jego fragment:

d323qo8

"Wzywamy Pana do natychmiastowego anulowania podjętej decyzji, która może wywołać negatywne skutki nie tylko dla Mariusza Krasonia, ale również jego najbliższych. Delegowanie naszego kolegi stanowi bowiem kolejny przykład decyzji o charakterze mobbingu i substytutu kary dyscyplinarnej za niezależną postawę. Ponownie dotyczy prokuratora znajdującego się w trudnej sytuacji życiowej, o nieposzlakowanej opinii, stanowiącego wzór dla innych" – piszą członkowie stowarzyszenia.

Uważają, że jedyne co robi szef Prokuratury Krajowej Bogdan Święczkowski w odpowiedzi na niezależność prokuratorów, to szykany wobec nich.

Źródło: rmf24.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kto będzie rywalizował z Andrzejem Dudą? Padają nazwiska

d323qo8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d323qo8
Więcej tematów