Trwa ładowanie...

Prokurator przeniesiony. Oburzone środowisko protestuje przeciw decyzji Prokuratora Krajowego

Środowisko prokuratorów coraz głośniej wyraża niezadowolenie z decyzji szefa Prokuratury Krajowej Bogdana Święczkowskiego w sprawie przeniesienia prokuratora Mariusza Krasonia. Jak informuje rmf24.pl, śledczy z prokuratury regionalnej w Krakowie ma zostać przeniesiony do prokuratury rejonowej we Wrocławiu.

Share
Prokurator przeniesiony. Oburzone środowisko protestuje przeciw decyzji Prokuratora Krajowego
Źródło: East News, Fot: Mateusz Jagielski/East News
d46hzvl

Decyzja o zmianie miejsca pracy prokuratora Mariusza Krasonia ma być swego rodzaju karą za jego niezależność – podaje rmf24.pl. Sprzeciw wobec tej decyzji wyraża środowisko prokuratury, eksperci i komentatorzy.

Portal podaje, że prokuratorzy podkreślają zaangażowanie Mariusza Krasonia w przygotowanie uchwały potwierdzającej, że śledczy podlegają pozasłużbowym naciskom ze strony przełożonych.

d46hzvl

Stowarzyszenie prokuratorów "Lex Super Omnia" opublikowało list otwarty do Prokuratora Krajowego, zarzucając mu przekraczanie prawa. Rmf24.pl publikuje jego fragment:

"Wzywamy Pana do natychmiastowego anulowania podjętej decyzji, która może wywołać negatywne skutki nie tylko dla Mariusza Krasonia, ale również jego najbliższych. Delegowanie naszego kolegi stanowi bowiem kolejny przykład decyzji o charakterze mobbingu i substytutu kary dyscyplinarnej za niezależną postawę. Ponownie dotyczy prokuratora znajdującego się w trudnej sytuacji życiowej, o nieposzlakowanej opinii, stanowiącego wzór dla innych" – piszą członkowie stowarzyszenia.

Uważają, że jedyne co robi szef Prokuratury Krajowej Bogdan Święczkowski w odpowiedzi na niezależność prokuratorów, to szykany wobec nich.

Źródło: rmf24.pl

d46hzvl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kto będzie rywalizował z Andrzejem Dudą? Padają nazwiska

d46hzvl

Podziel się opinią

Share
d46hzvl
d46hzvl
Więcej tematów