Program Hofmana w WP. Ciemna strona polityki
Zapraszamy do unikatowego projektu Wirtualnej Polski - programu wideo "Gabinet Cieni”, prowadzonego przez Adama Hofmana. Tak, tego samego Hofmana, który był jednym z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości, a dziś prowadzi firmę PR.
21.05.2018 | aktual.: 22.05.2018 16:47
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Im grubszą kotarą rząd PIS odgradza od siebie media i ich czytelników, tym bardziej za tą kotarę staramy się zajrzeć. Inwestujemy w niezależne i odważne dziennikarstwo, zatrudniamy reporterów. W ostatnim czasie obywatelami Wirtualnej Polski zostali Sylwester Ruszkiewicz, Michał Wróblewski, Marek Kacprzak. Rozpoczęliśmy bliską współpracę z jednym z najlepszych reporterów Tomkiem Sekielskim. Polecam ich teksty śledcze, polityczne analizy i wywiady wideo. Te materiały pozwalają nam rozwiewać zasłonę dymną, za którą ośrodki władzy chowają kłopotliwe dla siebie decyzje. Wiemy, że to jest doceniane. Dzień po dniu jesteśmy liderem cytowalności wśród portali. Dziennikarze WP są nominatami lub zwycięzcami ważnych nagród dziennikarskich.
"Gabinet Cieni” Adama Hofmana to coś innego. Hofman nie jest dziennikarzem. My nie staramy się udawać, że jest. On był kiedyś w tej samej kuchni politycznej co jego goście. Świetnie wie, jak jest kręcona kiełbasa wyborcza. Hofman był na kolacjach u ojca Rydzyka, na wieczornych nasiadówkach u Jarosława Kaczyńskiego, był w samym środku wojen wyborczych. Wie, co jest pięknego, a co jest brudnego w polityce. Nie udajemy. Za wiele tego brudu odpowiada. To on powiedział "Janusza Palikota trzeba powiesić na gałęzi”, co rozpoczęło wyjaśnienia w sprawie nawoływania do zabójstwa.
Z Adamem Hofmanem pracowaliśmy kilka miesięcy nad formułą "Gabinetu Cieni”.Postanowiliśmy zrobić program, którego prowadzący może demaskować te gładkie stwierdzenia polityków, wypełniające wiele rozmów politycznych. Może je demaskować, bo sam kiedyś pisał partyjne "przekazy dnia”. Kogoś, kto takie przekazy wysyłał do innych, trudno dziś będzie nabrać na jeden z nich. Gdy chce się włamać do banku, dobrze jest zatrudnić jego byłego pracownika. Tak właśnie zrobiliśmy.
Przyznaję, że to rewolucyjny wybór prowadzącego rozmowę polityczną. Nie pamiętam innego medium w Polsce, które by spróbowało czegoś takiego. Przyjęło się, że politykę, PR i media oddzielają grube mury. To założenie od dawna jest nieaktualne. Ludzie, idee i pieniądze krążą pomiędzy tymi trzema środowiskami z intensywnością, jakiej nie widziałem wcześniej. Nie podoba mi się to, ale od gry pozorów wolę jasne stawianie sprawy i pełną przejrzystość. Dlatego od dziennikarza, który udaje obiektywnego, a zachowuje się, jakby miał partyjną legitymację w kieszeni, wolę byłego polityka, który miał legitymację w kieszeni, więc wiemy, kim był i co reprezentował. Piszę to wprost, bo liczę na Wasze komentarze i oceny. Piszcie, co myślicie, co jest dobre, a co powinniśmy poprawić. Adres: gabinetcieni@grupawp.pl.
Programy wideo w Wirtualnej Polsce
Szanowni Czytelnicy, mam nadzieję, że zwróciliście uwagę na rewolucję w wideo, która w WP dokonała się w ostatnich 8 miesiącach. Dobrze opisują ją liczby. W październiku 2017 w studiu WP mieliśmy łącznie 40 nagrań. W kwietniu 2018 mieliśmy 106 nagrań. Właściwie w każdej minucie każdego dnia roboczego mamy nagranie. Od marca do wszystkich naszych formatów zaprosiliśmy około 200 gości. We wrześniu 2017 nagrywaliśmy tylko 3 stałe formaty. W kwietniu 2018 nagrywaliśmy 12 stałych formatów, w tym 3 codzienne. Mamy skokowy wzrost ilości i jakości produkcji. Nasze najbardziej oglądane programy, to oczywiście te codzienne: "Tłit" Marka Kacprzaka i "Money. To się liczy" oraz cykliczne "Bitwa redaktorów" Łukasza Mężyka, Jacka Żakowskiego i Pawła Lisickiego; "Damy z siebie wszystko" Sportowych Faktów; "Hard Talk. Na ostro" Sandry Hajduk.
Telewizja WP
Wirtualna Polska ma silną przewagę rynkową i jest nią telewizja. Chcemy nauczyć się tworzyć treści video, które pracują jednocześnie w Telewizji WP i WP.pl. To trudne, jesteśmy pokorni. Teraz przygotowujemy do wprowadzenia na antenę Telewizji WP program "Klika(j) Pudelka", który zaskoczył nas rewelacyjnymi i przekraczającymi estymację wynikami. Uruchomiliśmy już program "Tłit, Ucho Prezesa", w którym politycy komentują najlepsze fragmenty serialu i ujawniają, ile w nich prawdy.
Co dalej w WP
Dziękuję wszystkim czytelnikom i widzom WP. Świetnie, że jesteście z nami. Nasz plan jest prosty. Być największym i najważniejszym medium internetowym w Polsce. Nie zrobimy tego bez Was. Bardzo doceniamy fantastyczne przyjęcie naszej inicjatywy "dzieje się" i dziesiątki materiałów, które przysyłacie do nas. Dzięki nim zrealizowaliśmy wiele wyjątkowych materiałów. Pracujemy nad nowymi inicjatywami dziennikarskimi i produktowymi. Za chwilę Mundial. Jestem przekonany, że WP Sportowe Fakty będą najlepszym serwisem sportowym w trakcie Mistrzostw Świata.
Do zobaczenia, Tomasz Machała
Redaktor naczelny