Trwa ładowanie...

Prof. Wojciech Maksymowicz odchodzi z klubu PiS. Potwierdzenie ustaleń WP

Potwierdzają się informacje o odejściu prof. Wojciecha Maksymowicza z klubu PiS. Minister Niedzielski na pytanie Wirtualnej Polski odniósł się do kontrowersji wokół sytuacji w Olsztynie.

Share
Prof. Wojciech Maksymowicz odchodzi z klubu PiS. Potwierdzenie ustaleń WP
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Waszczuk
d2ki8s1

Wojciech Maksymowicz podjął decyzję o odejściu z klubu PiS, jak wcześniej podawała WP. Na krótkiej konferencji prasowej w Sejmie prof. Maksymowicz zaprzeczył, aby jego zespół prowadził eksperymenty na płodach czy zwłokach. - W środę odszedłem z klubu PiS - przekazał polityk Porozumienia Jarosława Gowina.

- Moja pula skłonności do kompromisu skończyła się - podkreślił.

d2ki8s1

Prof. Wojciech Maksymowicz rozważa pozew przeciwko rzecznikowi Ministerstwa Zdrowia Wojciechowi Andrusiewiczowi - dowiedziała się wcześniej również WP. Andrusiewicz w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski sugerował, iż Maksymowicz mógł nadzorować "prowadzenie eksperymentów medycznych na płodach" w szpitalu w Olsztynie.

- Otrzymaliśmy nieanonimową informację na ten temat. Wyjaśnimy tę skargę w trybie, który stosujemy w ministerstwie. (...) Jeśli stwierdzimy nieprawidłowości, to po analizie z prawnikami będziemy podejmować kolejne kroki - powiedział podczas środowej konferencji prasowej minister Adam Niedzielski, odpowiadając na pytanie WP.

Wojciech Maksymowicz o powodach swojej rezygnacji mówić ma podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Zobacz też: Afera z prof. Wojciechem Maksymowiczem. Marcin Ociepa: to forma odwetu

Maksymowicz to poseł Porozumienia Jarosława Gowina, ale także krytyk działań obecnego kierownictwa resortu zdrowia.

d2ki8s1

Maksymowicz jest także szefem Katedry Neurochirurgii na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, któremu podlega również Klinika Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

Eksperymenty na płodach w Olsztynie? Ministerstwo zdrowia: "Szczegóły trudne do przyjęcia"

- Niestety, około dwa tygodnie temu dotarły do nas niepokojące informacje, które mówiły o prowadzeniu eksperymentów medycznych na płodach na Warmińskim Uniwersytecie Medycznym - mówił w programie WP "Newsroom" rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, który pytany był o kontrolę MZ ws. prof. Wojciecha Maksymowicza, który miał za te eksperymenty odpowiadać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ki8s1

Podziel się opinią

Share
d2ki8s1
d2ki8s1
Więcej tematów