Trwa ładowanie...
d2ycy9u

Prof. Aleksander Nalaskowski zawieszony. Krzysztof Czabański pisze do Mateusza Morawieckiego

Poseł PiS i szef Rady Mediów Narodowych zwrócił się do premiera ws. zawieszenia profesora przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Poszło o tekst nt. społeczności LGBT. "To przejaw represji" - uważa Krzysztof Czabański.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Krzysztof Czabański pisze do Mateusza Morawieckiego ws. prof. Aleksandra Nalaskowskiego
Poseł PiS Krzysztof Czabański pisze do Mateusza Morawieckiego ws. prof. Aleksandra Nalaskowskiego (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d2ycy9u

Profesor Aleksander Nalaskowski na łamach jednego z tygodników napisał felieton pt. "Wędrowni gwałciciele". W tekście Marsze Równości nazywane są "tęczową zarazą, która wypełza na ulice Polski". Uczestników demonstracji nazywa m.in. "zniewieściałymi gogusiami" czy "obleśnymi, grubymi babami" albo "gwałcicielami, którzy mają być chronieni przez policję".

W rozmowie z WP od treści artykułu odcięła się Uczelnia Mikołaja Kopernika w Toruniu, na której pracuje naukowiec. Rektor UMK po zapoznaniu się ze sprawą zawiesił prof. Nalaskowskiego w obowiązkach na trzy miesiące. W sprawie nauczyciela akademickiego wszczęto również postępowanie dyscyplinarne. Swój sprzeciw wyrażali również inni pracownicy uczelni i internauci.

d2ycy9u

Krzysztof Czabański złożył w tej sprawie interwencję poselską do Mateusza Morawieckiego. Decyzję ws. naukowca określa mianem karygodnej. "To skandaliczne naruszenie wolności słowa w Polsce. Uważam, że w ramach nadzoru nad uczelniami wyższymi sytuacja wymaga pilnej interwencji pana premiera" - tłumaczy swoją decyzję szef Rady Mediów Narodowych.

Zobacz też: Neumann kontra Sellin. Spór o TVP

"Stanowisko władz uczelni nie ma uzasadnienia merytorycznego, ponieważ prof. Nalaskowski nie naruszył dóbr osobistych konkretnych osób, tylko wypowiadał się krytycznie o działalności środowiska LGBT, polegającej na narzuceniu w brutalny sposób swojej ideologii oraz towarzyszącemu temu profanowaniu symboli oraz uroczystości religijnych" - pisze polityk PiS w piśmie.

d2ycy9u

"Konstytucja każdemu zapewnia wolność wyrażania poglądów. To kolejny przejaw represji przeciwko osobom nie zgadzającym się na radykalne przeobrażenie społeczeństwa zgodnie z postulatami tego środowiska. Mając na uwadze zapewnienie ochrony prawa do wyrażania przez obywateli poglądów zwracam się do Pana Premiera o spowodowanie interwencji" - podsumował Czabański.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ycy9u

Podziel się opinią

Share

d2ycy9u

d2ycy9u
Więcej tematów