Trwa ładowanie...

Procedura dyscyplinarna ws. antysemickiego wpisu prof. Jacka Bartyzela

Władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wszczęły procedurę dyscyplinarną wobec prof. Jacka Bartyzela ws. jego słów o Żydach. Politolog pisał w mediach społecznościowych o "plemieniu żmijowym, pełnym pychy, jadu i złości".

Share
Procedura dyscyplinarna ws. antysemickiego wpisu prof. Jacka Bartyzela
Źródło: UMK w Toruniu
dbpwz0p

We wpisie sprzed kilku dni na Facebooku prof. Bartyzel, wykładowa UMK (a wcześniej pracownik uczelni o. Tadeusza Rydzyka) skomentował konflikt na linii Polska - Izrael. "To, że nas Żydzi nienawidzą i opluwają, jestem w stanie przyjąć ze spokojem - w końcu czegóż można spodziewać się od tego plemienia żmijowego pełnego pychy, jadu i złości? Trzeba po prostu trzymać ich na dystans, tak wielki, jak tylko możliwe" - napisał m.in. politolog.

Stwierdził również, że ze środowiskami żydowskimi nie można "próbować dyskutować czy przekonywać, bo to daremne". "Oni nie są zdolni do okazywania wdzięczności, uważają natomiast, że wszystko im się należy" - stwierdził prof. Bartyzel.

dbpwz0p

Jego słowa natychmiast wywołały falę krytyki. Padły oskarżenia o antysemityzm, a oficjalną skargę do władz toruńskiej uczelni wysłał Adam Leszczyński z Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Decyzja kolegium rektorów

- Na kolegium rektorskim zapadła decyzja, żeby skierować sprawę do rzecznika dyscyplinarnego. On będzie miał trzy miesiące na rozpatrzenie sprawy - mówi Onetowi Ewa Walusiak-Bednarek z zespołu prasowego UMK. Jeśli sprawa trafi do komisji dyscyplinarnej, to jej członkowie ponownie ocenią czy ją umorzyć czy nałożyć na naukowca karę. Może być to nagana, ale także zakończenie współpracy.

Tymczasem kontrowersyjny wpis już został usunięty, ale politolog w rozmowie z Onetem wyjaśnił, że stało się to wbrew jego woli.

Źródła: onet.pl, dorzeczy.pl

dbpwz0p

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Michał Kamiński po konwencji PiS: porażka zajrzała im w oczy

dbpwz0p

Podziel się opinią

Share
dbpwz0p
dbpwz0p
Więcej tematów