Trwa ładowanie...

Próbna Matura z Operonem i WP. Język polski poziom podstawowy. Arkusz z odpowiedziami

W Próbnej Maturze z Operonem, Wirtualną Polską i British Council w tym roku bierze udział ponad 160 tysięcy maturzystów z całej Polski. We wtorek sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując arkusz egzaminacyjny z języka polskiego na poziomie podstawowym. Publikujemy odpowiedzi.

Share
Próbna Matura z Operonem i WP. Język polski poziom podstawowy. Arkusz z odpowiedziamiŹródło: Forum, fot: Łukasz Zarzycki
d2mkb3f

Arkusz składa się z dwóch części. W pierwszej uczniowie mają za zadanie zapoznać się z dwoma fragmentami tekstu i rozwiązać zadania odnoszące się do ich treści. W drugiej części egzaminu należy napisać wypracowanie na 250 słów. Do wyboru są dwa tematy i dwie formy wypowiedzi: rozprawka lub interpretacja wiersza. W swojej wypowiedzi należy odwołać się do tematu lub zaprezentowanego fragmentu tekstu oraz do innych utworów literackich czy tekstów kultury.

Na rozwiązanie arkusza uczniowie mają 170 minut. Aby egzamin został zaliczony, należy uzyskać minimum 30 proc. punktów.
Egzamin tego typu jest przedmiotem obowiązkowym na państwowej maturze, która odbędzie się 4 maja.
Arkusz wraz z odpowiedziami są już dostępne do pobrania:

d2mkb3f


Zapraszamy również do WP.TV o godzinie 17:00, gdzie w trakcie programu na żywo ekspert Wydawnictwa Operon omówi zadania z Próbnej Matury z Operonem z j. polskiego i będzie odpowiadać na pytania użytkowników zadawane za pośrednictwem profilu WP na Facebooku.
Drugiego dnia Próbnej Matury z Operonem, Wirtualną Polską i British Council odbędą się egzaminy z matematyki. Arkusze wraz z odpowiedziami zostaną opublikowane tylko w WP godzinę po egzaminie.

d2mkb3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mkb3f
d2mkb3f
Więcej tematów