Trwa ładowanie...

Próbna Matura z Operonem i WP. Język polski poziom rozszerzony. Arkusz z odpowiedziami

W Próbnej Maturze z Operonem, Wirtualną Polską i British Council bierze udział w tym roku ponad 160 tysięcy maturzystów z całej Polski. We wtorek 21 listopada sprawdzili swoją wiedzę, rozwiązując arkusz egzaminacyjny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Przedmiot ten wybrało ponad 61 tysięcy uczestników tegorocznej Próbnej Matury. Publikujemy odpowiedzi.

Share
Próbna Matura z Operonem i WP. Język polski poziom rozszerzony. Arkusz z odpowiedziami
Źródło: Forum, fot: Daniel Dmitriew
d2o2u9j

Zadaniem ucznia jest napisanie wypracowania na 250 słów. Do wyboru są dwa tematy i dwie formy wypowiedzi: wypowiedź argumentacyjna lub analiza porównawcza wierszy. W swojej wypowiedzi należy odwołać się do tematu lub zaprezentowanego fragmentu tekstu oraz do innych, poznanych utworów literackich czy innych tekstów kultury.

Na rozwiązanie arkusza uczniowie mają 180 minut. Egzaminu nie można nie zdać, jednak uzyskany wynik jest brany pod uwagę podczas rekrutacji na studia.
Uczeń przystępujący do matury od roku 2015 musi zdać minimum jeden egzamin z przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Wybór przedmiotu należy do ucznia.

d2o2u9j

Arkusz wraz z odpowiedziami jest już dostępny do pobrania.

Drugiego dnia Próbnej Matury z Operonem, Wirtualną Polską i British Council odbędą się egzaminy z matematyki. Arkusze wraz z odpowiedziami tylko w WP godzinę po egzaminie.

d2o2u9j
d2o2u9j

Podziel się opinią

Share
d2o2u9j
d2o2u9j
Więcej tematów