Trwa ładowanie...

Prezydent nie ustąpi szefowi MON. Znów nie będzie generalskich nominacji?

Relacje między Pałacem Prezydenckim a MON są od kilku miesięcy, delikatnie mówiąc, dość chłodne. Wszystko wskazuje na to, że na ich ocieplenie nie mamy na razie co liczyć.

Share
Prezydent nie ustąpi szefowi MON. Znów nie będzie generalskich nominacji?Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1r2cov

Z ustaleń "Faktu" wynika, że prezydent nie zamierza ustąpić Antoniemu Macierewiczowi. Jeśli szef MON nie wycofa się z postępowania sprawdzającego wobec gen. Jarosława Kraszewskiego, dyrektora Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, 11 listopada Andrzej Duda nie mianuje nowych generałów.

SKW wszczęło postępowanie sprawdzające wobec gen. Kraszewskiego w czerwcu br. Od tego czasu główny doradca wojskowy prezydenta nie ma dostępu do informacji niejawnych.

- Generał był wielokrotnie sprawdzany począwszy od 2006r., kiedy szefem SKW był Antoni Macierewicz. Ten sam Macierewicz rok temu wnioskował dla niego o awans na stopień generała brygady - mówi "Faktowi" polityk z otoczenia prezydenta.

d1r2cov

Zobacz także:* Tego o Antonim Macierewiczu mogłeś nie wiedzieć*

Nie jest to jedyny punkt sporny w relacjach między prezydentem a szefem MON. Kolejny to reforma systemu dowodzenia armią. Wzmacnia ona, kosztem prezydenta, znaczenie szefa MON.

- To jest nie do przyjęcia i dlatego prezydent 15 sierpnia tak mocno w przemówieniu mówił o swej roli zwierzchnika sił zbrojnych - tłumaczy "Faktowi" jeden z prezydenckich ministrów.

d1r2cov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r2cov
d1r2cov
Więcej tematów