Trwa ładowanie...

"To nie jest prywatna armia". Duda "dyscyplinuje" Macierewicza w przemówieniu

Słowa prezydenta Andrzeja Dudy natychmiast podchwycili internauci. "PAD dyscyplinuje AM przed frontem wojska. Bolesne" - napisał Jan Mikruta na Twitterze.

Share
"To nie jest prywatna armia". Duda "dyscyplinuje" Macierewicza w przemówieniuŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d4bgrj5

"To jest armia Rzeczypospolitej Polskiej.To nie jest niczyja armia prywatna." - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w dniu Obchodów Święta Wojska Polskiego w Warszawie. Podkreślił, że armia jest jedna i nie można jej różnicować.

To nie jest armia prywatna

Na te słowa prezydenta od razu pojawiły się reakcje na Twitterze.

Na Twitterze zareagował także Tomasz Siemoniak."Prezydent i PiS od 1,5 roku przyzwalają Macierewiczowi na tworzenie prywatnej armii. Na Misiewicza,Berczyńskiego i czystki. Czy zmienią to?" - napisał.

Internauci zwrócili takż uwagę na słowa prezydenta dotyczące zbieżności daty zwycięstwa wojski polskich w 1920 roku w walce z bolszewikami ze świętem kościelnym. "Polscy rycerze stając do walki śpiewali Bogurodzicę, bo wierzyli całym sercem, goraco w opiekę Matki Najświętszej nad nimi i nad ojczyzną. Jestem pewien, że przeświadczenie o tej opiece dodała sił ponad milionowi naszym żołnierzom tamtego 15 sierpnia".

https://twitter.com/KuczynskiM/status/897403598941933569

Jak dodał, jest to święto naszej wielkiej dumy z naszych wartości, oręża i postawy.

Przemówienie poprzedziło odznaczenie przez prezydenta dowódcy wojsk lądowych USA w Europie gen. broni Bena Hodgesa Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej.

d4bgrj5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bgrj5
d4bgrj5
Więcej tematów