Trwa ładowanie...

Premier popełnił przestępstwo? Morawiecki: Zachowaliśmy się tak, jak trzeba

Najwyższa Izba Kontroli złożyła we wtorek zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa ws. wyborów kopertowych przez premiera i trzech podległych mu ministrów. - Na władzy wykonawczej ciążył obowiązek przeprowadzenia wyborów. (...) Zachowaliśmy się tak, jak trzeba - przekazał Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w Brukseli.

Share
Premier popełnił przestępstwo? Morawiecki: Zachowaliśmy się tak, jak trzeba
Premier popełnił przestępstwo? Morawiecki: Zachowaliśmy się tak, jak trzebaŹródło: East News, Fot: Thierry Monasse
d3beq20

Prezes Rady Ministrów odniósł się do zawiadomień NIK podczas konferencji prasowej w Brukseli. - Wybory prezydenckie to jest obowiązek konstytucyjny. W konstytucji zapisane de facto są terminy. Na władzy wykonawczej, przy współpracy z samorządami, ciążył obowiązek ich przeprowadzenia - oświadczył Morawiecki.

d3beq20

- Nie ma we mnie żadnego niepokoju, a nawet wręcz przeciwnie. Gdybyśmy nie zlecili druku kart to wtedy moglibyśmy być oskarżeni, że tego przygotowania wówczas nie poczyniliśmy - dodał szef polskiego rządu.

- Uważam, że w roli mojej i moich ministrów był nadzór nad instytucjami, które odpowiadały za organizację głosowania. Zachowaliśmy się tak, jak trzeba - zapewniał premier.

Wybory kopertowe. NIK kieruje zawiadomienia do prokuratury

Zawiadomienia do prokuratury wobec najważniejszych polskich urzędników to pokłosie opublikowanego w połowie maja raportu NIK w sprawie wyborów kopertowych.

Skierowanie wniosków o dymisje ministrów z rządu PiS zapowiedział już Borys Budka, szef PO. - Ostrzegaliśmy, że próba przeprowadzenia wyborów kopertowych będzie niekonstytucyjna. (...) Nie ma miejsca w żadnym rządzie dla osób, które popełniły przestępstwo i wobec których są stawiane tak poważne zarzuty - przekazał opozycyjny polityk.

Majątek Morawieckich. Teraz dziennikarze WP zwrócili się wprost do premiera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3beq20

Podziel się opinią

Share
d3beq20
d3beq20
Więcej tematów