Trwa ładowanie...
d37qnxh

Premier Miller o BSE i podatku VAT

Premier Leszek Miller wyraził przekonanie, że Unia Europejska nie wprowadzi restrykcji na import wołowiny z Polski na skutek wykrycia w naszym kraju pierwszego przypadku choroby BSE. W poniedziałkowym wywiadzie dla radiowych Sygnałów Dnia szef rządu podkreślił, że o tym, iż embargo na import polskiej wołowiny nie zostanie wprowadzone zapewnił oficjalnie przedstawiciel Unii.

d37qnxh
d37qnxh

Premier przypomniał, że w poniedziałek najprawdopodobniej zostanie wyjaśnione skąd pochodziło chore zwierzę. Dochodzenie w sprawie krowy, u której wykryto priony wywołujące chorobę szalonych krów nadzoruje tarnowska prokuratura. Służby weterynaryjne mają już co prawda świadectwo urodzenia zwierzęcia, ale chcą sprawdzić każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.

W poniedziałkowym wywiadzie Leszek Miller zapewnił także, że w wyniku ponownych negocjacji z Unią Europejską uda się obniżyć podatek VAT w budownictwie do poziomu około 7%. Poprzednio negocjatorzy obu stron zgodzili się na 22-procentowy VAT. Premier Miller podkreślił, że na 22-procentowy VAT zgodził się rząd Jerzego Buzka.(iza)

d37qnxh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37qnxh
Więcej tematów