Trwa ładowanie...

Premier dostał list od stulatki. "Dla takich momentów jest się politykiem"

Mateusz Morawiecki umieścił w mediach społecznościowych list, który otrzymał od stuletniej pani Stefanii. "Wzruszenie odbiera mowę... Dla takich momentów jest się politykiem" - skomentował szef rządu.

Premier dostał list od stulatki. "Dla takich momentów jest się politykiem" Premier dostał list od stulatki. "Dla takich momentów jest się politykiem" Źródło: East News, fot: Wojciech Stróżyk
d1ybal2
d1ybal2

W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki podzielił się w mediach społecznościowych listem, który otrzymał od stuletniej Polki.

"Nie ukrywam, że w pracy, a w zasadzie służbie Polsce, bo tak postrzegam bycie premierem, w większości są dni trudne. Ale w takich chwilach jak dziś, gdy otworzyłem kopertę i przeczytałem list Pani Stefanii Tucholskiej, wzruszenie odbiera mowę... Dla takich momentów jest się politykiem" - przekazał we wpisie Morawiecki.

List do premiera. "Był pan łaskaw zauważyć prostą starszą kobietę"

Seniorka w piśmie skierowanym do szefa rządu podziękowała za życzenia z okazji setnych urodzin. "Te piękne życzenia sprawiły mi wielką radość i były powodem wielkiego wzruszenia. Po raz pierwszy i pewnie ostatni w moim życiu napisał do mnie premier mojej ukochanej ojczyzny" - pisze pani Stefania.

d1ybal2

"Urodziłam się w dniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, to jest 3 maja 1921 roku. To były czasy, kiedy rodziła się Polska. Widziałam biedę i niedostatek lat przedwojennych. (...) Cudem nie została rozstrzelona razem z moją mamą przez naszych 'wyzwolicieli' z Armii Czerwonej" - czytamy w liście.

Pani Stefania do listu dołączyła także swoje życzenia. "Pan premier był łaskaw zauważyć prostą starszą kobietę. Czytam pana życzenia i jestem z pana dumna. Dumna jestem z mojej Polski. Proszę przyjąć życzenia wszystkiego najlepszego. Niech panu nigdy nie zabraknie ludzkiej życzliwości. Życzę, żeby był pan premierem jeszcze przez wiele lat. Niech panu Bóg błogosławi, a Matka Boska Częstochowska ma w swojej opiece" - napisała.

"Kochani Seniorzy, obyście wszyscy dożyli co najmniej tylu lat w zdrowiu i pogodzie ducha, co Pani Stefania!" - podsumował internetowy wpis szef rządu, dołączając zdjęcia z lektury listu.

Zobacz też: Miller dosadnie o rządzie PiS. Użył nietypowego porównania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ybal2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ybal2
Więcej tematów