Trwa ładowanie...

Obostrzenia na Wszystkich Świętych. Policja zapowiada kontrole

Mundurowi zapowiadają wzmożone kontrole w związku z dniem Wszystkich Świętych. - Zakrywajmy nos i usta maseczką. Pamiętajmy o tym obowiązku w pomieszczeniach zamkniętych, w komunikacji zbiorowej - przekazał insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. Jak dodaje, niezastosowanie się do obowiązujących przepisów może skończyć się grzywną.

Obostrzenia na Wszystkich Świętych. Policja zapowiada kontrole Obostrzenia na Wszystkich Świętych. Policja zapowiada kontrole Źródło: East News, fot: Mateusz Grochocki
d12q0ze
d12q0ze

Dzień Wszystkich Świętych po raz kolejny odbywa się w cieniu pandemii COVID-19. W piątek Komenda Główna Policji przypomniała o obowiązujących przepisach wprowadzonych w związku ze stanem epidemii.

Wszystkich Świętych. Restrykcje sanitarne nadal obowiązują

Mowa tu przede wszystkim o nakazie zakrywaniu ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, w tym w komunikacji zbiorowej. Obowiązek ten dotyczy również osoby zaszczepione przeciw COVID-19.

- Ja nie chcę tutaj straszyć, bo dużo zależy od naszej samodyscypliny, dużo zależy od naszej solidarności z tymi osobami, które obawiają się, że mogą się zarazić, ale jeżeli będziemy przestrzegać przepisów, jeżeli w komunikacji zbiorowej, w pomieszczeniach zamkniętych będziemy zakrywać nos i usta, tak naprawdę nie będziemy powodować reakcji policjanta czy inspektora sanitarnego - przekazał na konferencji prasowej rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Jak dodał, nieprzestrzeganie aktualnych obowiązujących przepisów może wiązać się z "nałożeniem grzywny w drodze mandatu karnego czy skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu".

d12q0ze

Policja przypomina o obostrzeniach. Maseczki obowiązują w komunikacji miejskiej

Ciarka zaapelował również, aby "nie kumulować się jednego dnia na cmentarzach", tylko "rozłożyć te wizyty na te kolejne trzy, cztery dni tak, aby nie pojawić się przed grobem naszych bliskich naraz".

Przypomniał również, noszenie maseczek na zewnętrz "nie jest obowiązkowe, ale jest zalecane". - Tam będzie większy tłum, więcej osób, będą osoby, których nie znamy, które są nam obce. (...) Zakrywajmy nos i usta najlepiej maseczką, przy okazji pamiętajmy również o tym obowiązku w pomieszczeniach zamkniętych, w komunikacji zbiorowej - przekazał Ciarka.

Pełna lista aktualnie obowiązujących restrykcji sanitarnych w Polsce dostępna jest na stronie rządowej.

Aby zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19, należy zadzwonić na bezpłatną infolinię 989. Rejestracji można dokonać także poprzez stronę pacjent.gov.pl. Zapis na szczepienie można wykonać też bezpośrednio w wybranym przez siebie punkcie szczepień.

Zobacz też: Prof. Szuster-Ciesielska: Skończył się czas na zapobieganie. W tej chwili trzeba gasić pożar

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d12q0ze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12q0ze
Więcej tematów