Trwa ładowanie...
dahhs2u

Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie na czele. Sojusz Lewicy Demokratycznej wraca do gry?

• Już nie PO, ale Nowoczesna Ryszarda Petru ściga się z PiS o miano lidera partyjnych sondaży
• Od pewnego czasu Platforma Obywatelska znajduje się na trzecim miejscu
• Do gry wraca też SLD - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla SE.pl i NOWA TV
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie na czele. Sojusz Lewicy Demokratycznej wraca do gry?
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
dahhs2u

Już nie Platforma Obywatelska Grzegorza Schetyny, ale Nowoczesna Ryszarda Petru ściga się z Prawem i Sprawiedliwością o miano lidera partyjnych sondaży. Od pewnego czasu PO ląduje na trzecim miejscu w rankingach popularności wyborców. Tak też jest w najnowszym badaniu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla SE.pl i NOWA TV.

Z sondażu wynika, że gdyby wybory odbyły się teraz, to Polacy najchętniej zagłosowaliby na PiS - 33 procent. Na drugim miejscu znalazła się Nowoczesna z 23 procentowym poparciem. Podium zamyka Platforma Obywatelska z wynikiem 13 proc. Na czwartym miejscu uplasował się ruch Pawła Kukiza - Kukiz'15.

Do gry wraca też nieobecny w sejmie Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na lewicę chciałoby zagłosować 8 procent badanych Polaków. Na 4 procent głosów może liczyć partia Wolność (do niedawna KORWiN) i partia Razem.

dahhs2u

Polskie Stronnictwo Ludowe Władysława Kosiniaka-Kamysza uzyskało w sondażu 3 proc., a to oznacza, że gdyby wybory odbyły się teraz, w Sejmie zabrakłoby ludowców.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 23-24 listopada 2016 roku na próbie 1038 dorosłych Polaków.

Marek Grabski

dahhs2u

Podziel się opinią

Share

dahhs2u

dahhs2u
Więcej tematów