Trwa ładowanie...
d10qmad

Pracownik poparzył się chemią podczas zbiórki odpadów w Nowym Targu

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na osiedlu Niwa w Nowym Targu. Jeden z pracowników Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych poparzył sobie twarz nieznaną substancją chemiczną. Został odwieziony do szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Substancja chemiczna znajdowała się w uszkodzonym kanistrze
Substancja chemiczna znajdowała się w uszkodzonym kanistrze (KPP w Nowym Targu)
d10qmad

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w środę około godz. 9.00. W czasie zbiórki odpadów mężczyzna oblał się substancją chemiczną, która znajdowała się w uszkodzonym kanistrze. Poparzony pracownik został przewieziony do szpitala.

Około 30 litrów niebezpiecznej substancji znajdowało się w kilku pojemnikach między innymi odpadami. Całość zabezpieczona przez specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

KPP w Nowym Targu
Podziel się
d10qmad

Czytaj także: Ojciec porwanej Amelki złożył zażalenie na areszt

Trwa śledztwo policyjne

Nowotarska komenda wyjaśnia, kto był właścicielem niebezpiecznej substancji i dlaczego zostawił ją w miejscu dostępnym dla wszystkich.

Policja przypomina, że zgodnie z kodeksem karnym do 5 lat więzienia grozi osobie, która wbrew przepisom składuje lub usuwa odpady w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu innych. Z kolei za wyrzucanie niebezpiecznych odpadów grozi grzywna do 1 tys. zł.

d10qmad

Odpady niebezpieczne można unieszkodliwiać odbywać jedynie w specjalnie do tego przystosowanych zakładach oraz pod restrykcyjną kontrolą.

Źródło: KPP w Nowym Targu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10qmad

Podziel się opinią

Share

d10qmad

d10qmad
d10qmad
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów