WP

Ojciec porwanej 3-letniej Amelki złożył zażalenie na areszt

Do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłynęło w czwartek zażalenie na areszt tymczasowy dla Cezarego R. Mężczyzna jest podejrzany o pozbawienie wolności żony i córki. Zażalenie rozpatrzy sąd drugiej instancji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ojciec 3-latki został zatrzymany na terenie powiatu ostrołęckiego
Ojciec 3-latki został zatrzymany na terenie powiatu ostrołęckiego (Policja.pl)
WP

W imieniu Cezarego R. zażalenie złożył jego obrońca. Jak dotąd nie wpłynęło takie pismo od drugiego z podejrzanych - podaje Polsat News za PAP.

- Termin złożenia zażalenia mija w niedzielę - przypomniała Beata Wołosik, rzecznik Sądu Rejonowego w Białymstoku.

Obaj mężczyźni zostali aresztowani w ostatnią niedzielę na trzy miesiące. Wniosek o to złożyła Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która postawiła mężczyznom zarzut pozbawienia wolności 25-letniej kobiety i trzyletniej córki. Grozi za to kara od trzech miesięcy do 5 lat więzienia.

WP

Porwanie Amelki

Do porwania 25-letniej Natalii i jej córki doszło w czwartek 7 marca ok. godz. 10.00 przy ul. Hallera w Białymstoku. Kobieta i dziecko miały zostać siłą wepchnięte do samochodu przez dwóch mężczyzn na oczach babci. To ona zawiadomiła policję o porwaniu. Kilkaset metrów dalej sprawcy porzucili ciemnoniebieskiego citroëna, którym uciekali.

Policja uruchomiła specjalny system powiadamiania Child Alert. Dzięki tej procedurze, zdjęcia i dane dziewczynki pojawiły się bardzo szybko w mediach. Służby stosują ten mechanizm w nadzwyczajnych przypadkach. Od powstania systemu w Polsce, użyto go dopiero trzy razy.

Akcja poszukiwawcza trwała ponad dobę. W piątek po południu w Ostrołęce (woj. mazowieckie) doszło do uwolnienia przez policję kobiety i jej córki. Pomogły informacje z Child Alert. Zatrzymani w związku z tymi wydarzeniami zostali: mąż 25-latki - ojciec dziecka oraz znajomy tego mężczyzny.

WP

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP