Trwa ładowanie...
difebmw

Pozew ws. afery pedofilskiej w Słupsku. Biedroń z Neumannem kłócą się, kto wygrał

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Sławomir Neumann nie musi przepraszać Roberta Biedronia za słowa, iż nie powiadomił on prokuratury ws. afery pedofilskiej w Słupsku. Tymczasem lider Wiosny ogłosił na Twitterze swoje zwycięstwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Neumann i Robert Biedroń
Sławomir Neumann i Robert Biedroń (PAP, Fot: Jan Karwowski,Jakub Kaczmarczyk)
difebmw

Chodzi o wypowiedź Sławomira Neumanna, przewodniczącego klubu parlamentarnego PO, na konferencji prasowej w ubiegłą środę. Polityk PO zarzucił liderowi Wiosny, że jako prezydent Słupska nie zrobił nic w głośnej przed laty sprawie instruktora tańca Pawła K., pracownika miejskiego domu kultury, podejrzewanego o pedofilię.

Sędzia przyznał rację Neumannowi w czterech z pięciu spraw podnoszonych przez szefa Wiosny w pozwie. Zgodnie z orzeczeniem sądu, nieprawdziwe jest stwierdzenie Biedronia, że jako prezydent Słupska zawiadomił prokuraturę o przypadku pedofilii w domu kultury w Słupsku. Sąd uznał, że nie można jednak powiedzieć, że Biedroń "nic nie zrobił", bo jak wynika z zeznań szefa jego ówczesnego gabinetu, ustnie zobowiązał go do podjęcia stosownych działań - podaje portal 300polityka.pl.

Dlatego sąd w orzeczeniu zakazał Sławomirowi Neumannowi rozpowszechniania w czasie kampanii wyborczej informacji, że Biedroń "nic nie zrobił" ws. afery pedofilskiej w Słupsku.

difebmw

Biedroń: Wygraliśmy!

Tymczasem Robert Biedroń ogłosił na Twitterze swoje zwycięstwo. "Dziś wygraliśmy pozew wyborczy przeciwko Sławomirowi Neumannowi, który rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na mój temat. Mam nadzieję, że będzie to początek końca brudnej polityki" - napisał lider Wiosny.

Nie trzeba było długo czekać na ripostę polityka PO.

difebmw

"Robert, znowu? Nic się nie nauczyłeś? Sąd przyznał, że skłamałeś o tym, że zawiadomiłeś prokuraturę. Nie musimy cię przepraszać ani wpłacać pieniędzy na wskazaną fundację. Kiedy zrozumiesz, że to nie my jesteśmy Twoim przeciwnikiem a PiS?" - odpowiedział Sławomir Neumann.

W odpowiedzi na to Biedroń opublikował orzeczenie sądu, z którego wynika, że pozew w trybie wyborczym został oddalony w większości punktów.

Wiosna żądała 100 tys. zł odszkodowania

Wniosek w trybie wyborczym przeciwko Neumannowi złożyła w czwartek w Sądzie Okręgowym w Warszawie pełnomocniczka Wiosny. Partia domagała się przeprosin i zaprzestania podawania fałszywych informacji na temat reakcji Biedronia na przypadek pedofilii w Słupsku oraz 100 tys. zł odszkodowania od Neumanna.

difebmw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

difebmw

Podziel się opinią

Share

difebmw

difebmw
Więcej tematów