ycipk-bamgpb

Platforma atakuje Biedronia: "Co zrobiłeś z aferą pedofilską w Słupsku?"

"Robert naprawdę? Ciągle szukasz zaczepki? Nawet w takiej kwestii chcesz dzielić?" - napisał do Roberta Biedronia przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann. Odpowiedział w ten sposób na zarzuty, o bierność ws. walki z pedofilią w czasach, gdy rządziła Platforma.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń
Robert Biedroń (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-bamgpb

Lider PO Grzegorz Schetyna stwierdził w poniedziałek, że nie może być ulgi dla duchownych, którzy dopuścili się pedofilii.

Jego słowa były szeroko komentowane. Odniósł się do nich m.in. lider Wiosny Robert Biedroń.

ycipk-bamgpb

"Grzegorz Schetyna zapowiada rozliczenie pedofilii wśród księży. Czekam i pytam. Ilu księży-pedofili skazano w latach 2007-2015 (kiedy rządziła Platforma i PSL - red.)?" - zapytał Biedroń.

"Udowodnijcie wreszcie, co jest ważniejsze dla Platformy. Poparcie Kościoła i kilka punktów procentowych w sondażach czy godność ofiar i dobro dzieci?" - dodał.

Na uwagę ze strony Biedronia zareagował przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann.

Zobacz także: Dominik Tarczyński o filmie Tomasza Sekielskiego o pedofilii w kościele. Jednoznaczna opinia

ycipk-bamgpb

"Robert naprawdę? Ciągle szukasz zaczepki? Nawet w takiej kwestii chcesz dzielić? Może przypomnisz co sam zrobiłeś z aferą pedofilską w Słupskim Ośrodku Kultury?" - napisał poseł Platformy.

Dodał również link, w którym lokalna prasa opisywała, że gdy Słupskiem rządził Robert Biedroń, w miejskiej instytucji kultury dochodziło do dramatu. Paweł K., będąc instruktorem tańca popełnił wówczas dziewięć przestępstw, w tym pięć o charakterze seksualnym na szkodę czterech małoletnich kursantek. Biedroń, jako ówczesny prezydent miasta, miał nie wykazywać wystarczającego zainteresowania sprawą. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

ycipk-bamgpb

W poniedziałek o aferę pedofilką w Słupsku Biedroń został zapytany m.in. w TVN. - Podjąłem bardzo ważne decyzje, jakie powinno się podejmować: natychmiast zawiesiłem tego faceta i wysłałem dokumenty do prokuratury - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-bamgpb

ycipk-bamgpb
ycipk-bamgpb