ycipk-ren9zb

Pożar Notre Dame. W środku polska kaplica z kopią obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

To wielka tragedia, która dotyka nie tylko Naród Francuski - tak pożar katedry Notre Dame skomentował marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Przypomniał, że niedawno francuska Polonia uroczyście odsłoniła tam Polską Kaplicę, w której znajdował się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska kaplica w Notre Dame. Kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
Polska kaplica w Notre Dame. Kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (Twitter, Fot: Jacek Saryusz-Wolski)
ycipk-ren9zb

"Ledwo w grudniu w Notre Dame została poświęcona polska kaplica pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. Choć nie jestem katolikiem to uważam, że my Polacy powinniśmy zrobić zbiórkę na odbudowę Katedry Marii Panny" - napisał na Twitterze dziennikarz Cezary Gmyz.

Przypomnijmy: 1 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste odsłonięcie polskiej kaplicy w katedrze Notre Dame. Kaplica pod wezwaniem Najświętszej Matki Boskiej Częstochowskiej i świętego Germana jest pierwszą narodową kaplicą w paryskiej katedrze.

Podczas tych uroczystości odbyła się msza, która została odprawiona przez metropolitę poznańskiego arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. – To wielki dla nas honor, że możemy w takim miejscu mieć znak, który będzie inspirował nie tylko Polaków – mówił wówczas abp Gądecki.

ycipk-ren9zb

Warto przypomnieć, że w katedrze Notre Dame znajduje się jeden z najważniejszych chrześcijańskich symboli męczeństwa Jezusa Chrystusa. Chodzi o relikwie korony cierniowej. Mają kształt obręczy o średnicy około 21 cm i mają formę splecionych uschniętych gałązek.

ycipk-ren9zb

Obecnie korona cierniowa znajduje się w skarbcu w katedrze Notre Dame. Jak podaje francuski dziennikarz , powołując się na słowa księdza Frederica z katedry Notre-Dame, wszystkie dzieła sztuki zostały uratowane, skarbiec jest nienaruszony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-ren9zb
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ren9zb

ycipk-ren9zb
ycipk-ren9zb