Trwa ładowanie...
d3cfym4

Powstanie ogólnoeuropejska policja graniczna?

O konieczności powołania ogólnoeuropejskiej policji granicznej dyskutowali w Rzymie szefowie resortów spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej i trzynastu krajów kandydujących. Jej głównym celem jest powstrzymanie napływu
nielegalnych uchodźców i terrorystów.

d3cfym4

Projekt nowych sił - przygotowany przez Włochy przy współpracy Belgii, Francji, Niemiec i Hiszpanii - przedstawił minister spraw wewnętrznych Claudio Scajola.

Inicjatywa ma na celu powstrzymanie nie tylko niekontrolowanego napływu uchodźców, ale przede wszystkim terrorystów, którzy - jak podkreślił szef włoskiego MSW - nie przypływają na łódkach pełnych zdesperowanych nielegalnych imigrantów z Trzeciego Świata, lecz przylatują samolotami z portfelami wypchanymi pieniędzmi.

Dlatego - jego zdaniem - priorytetem powinna być właśnie ochrona lotnisk. Problem ten dotyczy wszystkich krajów, dlatego wszystkie muszą stosować te same metody, uważa rząd włoski.

Wiceminister spraw wewnętrznych Zenon Kosiniak Kamysz powiedział podczas obrad, że Polska ma się czym pochwalić, a za sukces uznał uszczelnienie wschodniej granicy naszego kraju. Wyraził pogląd, że na realizację najnowszego projektu powinniśmy otrzymać pieniądze z UE.(iza)

d3cfym4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cfym4
Więcej tematów