Trwa ładowanie...
d3umypn

Powstanie fundusz pomocy dla byłych pracowników PGR-ów

Posłowie chcą utworzyć specjalny fundusz
pomocy dla byłych pracowników PGR-ów i ich rodzin. Fundusz mógłby
działać już w przyszłym roku - czytamy w "Naszym Dzienniku".

d3umypn
d3umypn

Stypendia naukowe dla dzieci oraz pomoc socjalna dla byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych - to jedne z głównych zadań funduszu wspomagania środowisk popegeerowskich, jaki chcą powołać posłowie z sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pieniądze na fundusz miałyby pochodzić od Agencji Nieruchomości Rolnych, która zajmuje się wydzierżawianiem i sprzedażą ziemi po dawnych PGR-ach.

Zdaniem posłów, dotychczasowa pomoc dla byłych pracowników i ich rodzin jest niewystarczająca. Prace nad odpowiednią ustawą prowadzi już nadzwyczajna podkomisja ds. Agencji Nieruchomości Rolnych.

W zasadzie w Sejmie trudno znaleźć jest zdecydowanych przeciwników wsparcia osób ze środowisk popegeerowskich, dyskusja między posłami dotyczy raczej spraw szczegółowych. To daje więc nadzieję, że odpowiednia ustawa zostanie uchwalona jeszcze w tym roku, gdyż jej projekt ma zostać przyjęty przez komisję rolnictwa w przyszłym miesiącu. Potem musiałyby ją jeszcze przegłosować Sejm i Senat. Przeszkodzić w realizacji tego pomysłu mogłyby chyba tylko przedterminowe wybory - pisze "Nasz Dziennik". (PAP)

d3umypn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3umypn
Więcej tematów