Trwa ładowanie...
d3gjce3
d3gjce3
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ustawa

Powstanie fundusz pomocy dla byłych pracowników PGR-ów

Posłowie chcą utworzyć specjalny fundusz
pomocy dla byłych pracowników PGR-ów i ich rodzin. Fundusz mógłby
działać już w przyszłym roku - czytamy w "Naszym Dzienniku".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3gjce3

Stypendia naukowe dla dzieci oraz pomoc socjalna dla byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych - to jedne z głównych zadań funduszu wspomagania środowisk popegeerowskich, jaki chcą powołać posłowie z sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pieniądze na fundusz miałyby pochodzić od Agencji Nieruchomości Rolnych, która zajmuje się wydzierżawianiem i sprzedażą ziemi po dawnych PGR-ach.

Zdaniem posłów, dotychczasowa pomoc dla byłych pracowników i ich rodzin jest niewystarczająca. Prace nad odpowiednią ustawą prowadzi już nadzwyczajna podkomisja ds. Agencji Nieruchomości Rolnych.

W zasadzie w Sejmie trudno znaleźć jest zdecydowanych przeciwników wsparcia osób ze środowisk popegeerowskich, dyskusja między posłami dotyczy raczej spraw szczegółowych. To daje więc nadzieję, że odpowiednia ustawa zostanie uchwalona jeszcze w tym roku, gdyż jej projekt ma zostać przyjęty przez komisję rolnictwa w przyszłym miesiącu. Potem musiałyby ją jeszcze przegłosować Sejm i Senat. Przeszkodzić w realizacji tego pomysłu mogłyby chyba tylko przedterminowe wybory - pisze "Nasz Dziennik". (PAP)

d3gjce3

Podziel się opinią

Share

d3gjce3

d3gjce3
d3gjce3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów